Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Son günlerin en çok konuşulan uygulaması Clubhouse, Google Play Store’un çok sayıda sahte uygulamayla sebep oldu. Şu an için yalnızca iOS ekosistemi için yayınlanan uygulamanın sahte versiyonları geliştirildi. 

Alpha Exploration isimli bir yazılım geliştiricisinin 2020 yılında yayınladığı Clubhouse uygulaması son dönemlerde gündemden düşmek bilmiyor. Twitter, Facebook, Instagram’dan TikTok’a kadar neredeyse her mecrada konuşulan uygulamanın bu kadar popüler olmasının bazı sebepleri de var. Bunlardan ilki ve en önemlisi uygulamaya davet ile girilebiliyor olması. Bu noktada davet istediği almayan kullanıcılar uygulamayı cihazlarına yükleyip sadece üyelik alabiliyor. Ancak uygulamanın içine giremeyen pek çok kişi için merak konusu oldu. Bunun yanı sıra Clubhouse’un şu an için sadece iOS uygulaması yayınlandığı için Android kullanıcıları da söz konusu uygulamayı henüz deneyimleyemiyor. Ancak dünyaca ünlü isimlerin ve influencer’ların bu uygulamayı sıklıkla kullanması da söz konusu platforma olan ilgiyi yükseltiyor. İşte bu noktada fırsat arayan bazı kişiler de bu durumu kullanmak istemiş olacak ki, halihazırda henüz Android işletim sistemi için yayınlanmayan uygulamanın sahtelerini geliştirildi. 

Popülerliği sebebiyle son dönemlerin en merak edilen uygulaması Clubhouse’nun sahte versiyonlarını geliştiren bazı geliştiriciler Android cihazların uygulama mağazası Google Play Store’da yayınladılar. Bu durum da kullanıcılar Google Play Store’da uygulamayı arattıklarında karşılarına pek çok sahte uygulama çıkıyor. İndirme sayılarına bakıldığında on binleri varan sayıları geride bırakmaları da durumun vehametini gösteriyor. Çünkü uygulamanın sahte olmasının yanı sıra bu tarz uygulamalar siber saldırı konusunda da oldukça riskli olabiliyor. 

Clubhouse geleceğin uygulaması olabilir mi?

Şu an tüm dünyanın gözünün üstünde olduğu Clubhouse uygulaması aslına bakarsanız oldukça basit bir temelde insanların iletişim kurmasına olanak tanıyor. Uygulamada kullanıcılar bazı odalar kuruyor ve bu odalarda sürdürülen iletişim sadece sesli olduğu için dinleyiciler, yazılı ve görsel metinlerin kafa karışıklığını yaşamadan konuşulan şeye odaklanabiliyor. Basit bir kullanım arayüzünün olduğu uygulamaya benzer bazı uygulamaların da gün yüzüne çıkması ve Twitter, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının “sohbet odaları” özelliği üzerinde çalışması akıllara Clubhouse geleceğin uygulaması mı sorusunu da getiriyor. Bakalım yakın zamanda Android ekosistemi için de yayınlamasını beklediğimiz uygulama neler yaşayacak?

İlginizi Çekebilir:

Clubhouse Nedir? Clubhouse Nasıl Kullanılır?

Twitter, Podcast Uygulaması ‘Breaker’ı Satın Aldı! 

Instagram şifre sıfırlama işlemi nasıl yapılır? | Instagram Şifremi Unuttum!:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz