Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Çin’in Wuhan şehrinden hızla tüm dünyaya yayılmaya başlayan ve son derece tehlikeli olduğu bilinen coronavirüs sebebiyle Avrupa’da ilk defa bir kişi hayatını kaybetti.

Fransa Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan duyuruya göre Çin’den yayılmaya başlayan coronavirüs nedeniyle Avrupa’da ilk defa bir kişi hayatını kaybetti. Yapılan açıklamaya göre, hayatını kaybeden kişi yaşlı Çinli bir turistti.

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşanan coronavirüsün sebep olduğu ölüm hakkında Fransa Sağlık Bakanı Agnes Buzyn, hayatını kaybeden kişinin 80 yaşında olduğunu ve virüsün neden olduğu akciğer enfeksiyonunundan dolayı hayatını kaybettiğini açıkladı. Çinli turist hayatını kaybetmeden önce Paris Bichat Hastanesi’nde tedavi görüyordu.

Paris’te hayatını kaybeden Çinli turist, karantina altında tutuluyordu

Çinli turistin 16 Ocak’ta Fransaya geldiği ve 25 Ocak’tan beri hastanede karantina altında tutulduğu belirtildi. Reuters’in aktardığı verilere göre Fransa’da bu zamana kadar toplamda 11 coronavirüs vakası tespit edilmişti. Ancak ilk defa Avrupa’da virüs sebebiyle bir kişi hayatını kaybetmiş oldu.

Paris’te yaşanan ölümle birlikte coronavirüs toplamda 1.527 kişinin ölümüne sebebiyet verdi. Virüsün tespit edildiği kişi sayısı ise dünya genelinde 67.185’e yükselirken 11.082 kişinin durumunun kritik olduğu belirtiliyor.

Xiaomi, Mİ 10 ve Mi 10 Pro’yu coronavirüs sebebiyle internet üzerinden tanıttı!

İlk günden bugüne Corona virüsü!