Türkiye’de her ilde kaç kişinin COVID-19 aşısı olduğunu gösteren COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu bugün erişime açıldı. Kullanıcılar her 10 dakikada bir yenilenen haritada çevrim içi bir şekilde aşılama sürecini takip edebilecek. 

Sağlık Bakanlığı’nın geçen günlerde duyurduğu COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu ‘nun bugün yani pazartesi günü erişime açılacağı aktarılmıştı. Yapılan yeni bir duyuruyla artık herkes COVID-19 aşısı haritasını çevrim içi bir şekilde takip edebilecek.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi için beklenen aşılama süreci ocak ayının ortasında Türkiye’de de başladı. Büyük bir ilerlemenin kaydedildiği aşı uygulama sürecinde Sağlık Bakanlığı’nın aktardığı verilere göre, 24 Ocak 2021 gününe kadar Türkiye’de 1 milyon 232 bin kişi COVID-19 aşısı oldu.

İlk olarak sağlık personellerine uygulanan aşıda, sıra şimdi ise 65 yaş üstü vatandaşlara geçti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bugün yaptığı bir açıklamayla vatandaşların güncel bir şekilde bilgi sahibi olabileceği aşılama süreci için COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’nun resmi olarak hizmete açıldığını belirtti. 

Her 10 dakikada bir sayfa yenileniyor

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ve hizmete bugün açılan platformda, bilgiler 10 dakikada bir yenileniyor. Bu bağlamda oldukça hızlı bir şekilde güncellenen COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu’nda dileyen herkes 81 ilde kaç kişiye koronavirüs aşısı yapıldığını takip edebilecek. Kullanıcılar covid19asi.saglik.gov.tr üzerinden platforma erişim sağlayabilecek. 

Sağlık Bakanı COVID-19 Aşısı Bilgilendirme Platformu ‘nu duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla aşı takip tablosunun hizmete açıldığını aktardı. Koca tweet’inde: “Tüm Türkiye’de aşı programının günlük gelişimini artık canlı olarak izleyebilirsiniz. Program ilerledikçe daha fazla bilgiyi paylaşabileceğiz. http://covid19asi.saglik.gov.tr ifadelerine yer verdi. 

 

Bir tweet daha atan Koca, sağlık çalışanlarının ardından sıranın en riskli grup olan 65 yaş üstüne geldiğini de belirtti. 

İlginizi Çekebilir:

10 Yaşındaki Bir Çocuğun Ölümü TikTok’u İtalya’da Yasaklattı

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Yaptırdığını Duyurdu 

Samsung’un En Güçlü Tableti – Samsung Galaxy Tab S7 Plus inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz