Bill Gates Koronavirüs Aşısı

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucusu Bill Gates, koronavirüs aşısı yaptırdığını duyurdu. Konuya ilişkin açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yapan Gates, paylaşımında aşı çalışmalarında emeği geçen bilim insanlarına ve sağlık çalışanlarına teşekkürlerini sundu.  

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates, koronavirüs aşısı yaptırdığını duyurdu. Dünyaca ünlü iş adamı, konuya ilişkin açıklamayı resmi Twitter hesabı üzerinden yaptı. Söz konusu paylaşımda, 65 yaşında olmanın faydalarından biri de COVID-19 aşısı için uygun olmam. Bu hafta, ilk dozumu aldım ve harika hissediyorum. Bizi bu noktaya getiren tüm bilim insanlarına, test katılımcılarına, yasal düzenleyicilere ve cephedeki sağlık çalışanlarına teşekkür ederim” ifadelerine yer verildi. Gates, paylaşımına ayrıca aşı yapılırken çektirdiği maskeli bir fotoğrafını da ekledi.  

Bill Gates Koronavirüs Aşısı

Bununla birlikte; Bill Gates’in, 65 yaşında olması nedeniyle Washington eyaletindeki öncelikli listeye girdiği ifade edildi. Gates, kısa bir süre önce yeni ABD Başkanı Joe Biden’ın görevi devralması ile ilgili de açıklamalarda bulunmuştu. ABD’de aşı olan kişi sayısı arttıkça normalleşme sürecinin de yaklaşacağını belirten Gates, Joe Biden ve başkan yardımcısı Kamala Harris ile COVID-19 ve iklim değişikliği konusunda çalışmayı dört gözle beklediğini dile getirmişti. 

Bill Gates, COVID-19 salgınının ortaya çıkışından bu yana birçok komplo teorisiyle gündeme gelmişti 

Bill Gates COVID-19

Diğer yandan; Bill Gates, COVID-19 salgınının yayılmasından bu yana ortaya atılan birçok komplo teorisinin ana öznesi olmuştu. Yıllar önce yaptığı açıklamalarda dünyayı küresel bir salgının beklediğine işaret eden Gates’in, COVID-19’u bilinçli olarak yaydığı ve virüsü, aşı üzerinden insanlara çip takmak için dolaylı yoldan kullanacağı iddia edilmişti. Dünyaca ünlü iş adamı, salgın ve aşı çalışmaları ile ilgili yaptığı faaliyet ve bağışlarla da sıklıkla gündeme gelmişti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Bill Gates, ‘COVID-19 Ne Zaman Sona Erecek?’ Sorusunu Yanıtladı!

Mark Zuckerberg, Bill Gates’in COVID-19 çalışmalarına 25 milyon dolar bağışladı

Bill Gates, Koronavirüs Aşısı Çalışmalarına 388 Milyon Dolar Bağış Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz