DenizBank ve Hepsiburada online alışverişi kolaylaştırmayı planladıkları bir iş birliği gerçekleştirdi.

DenizBank CEO’su Hakan Ateş ve Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ öncelikli hedeflerinin Türkiye’deki tüketicilerin alışveriş deneyimlerini kolaylaştırmak ve ekonomiye katkıda bulunmak olduğunu vurguladılar. Beta süreci tamamlanan bu yeni sistemde Hepsiburada platformu üzerinden kullanıcılar anında online kredi kullanabilecekler.DenizBank yapılan iş birliği sonucu tüketicilere Hepsiburada üzerinden yaptıkları alışverişlerde kullanabilecekleri 60 aya varan kredi vereceklerini açıkladı.

Tüketiciler, bu iş birliği ile birlikte ek ücret ödemeden DenizBank tarafından sağlanan krediyle Hepsiburada’da yapacakları 750-15 bin TL arasındaki alışveriş sepetlerini 7/24 sunulan Online Alışveriş Kredisi ile yapabiliyor olacaklar.

İlk defa DenizBank müşterisi olacak olanlar hariç diğer kullanıcılar başvurularının onaylanmasının ardından sunulan krediden anında yararlanabilecekler.

İlk defa DenizBank müşterisi olacaklar ise kredi cevabının verilmesi ardından, adreslerine gelecek kurye ile kredileri onaylanabilecek.

Bankacılık ürün ve hizmetlerinin etrafına bir ekosistem inşa ederek, insanlara daha fazla alanda fayda sağlayacak iş birliklerini genişlettiklerini belirten DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş şöyle konuştu; “DenizBank olarak bankacılıktaki birikimimizi, insan ile teknoloji arasında köprü kurmak için kullanıyoruz. Kendimize “Yarının müşterisi ne ister” diye soruyor, teknolojinin artan imkanlarını günlük yaşamın parçası haline getirerek müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Artık Hepsiburada’dan yapılacak alışverişlerde DenizBank hesabı olsun olmasın herkes, şubeye gitmeden, ek masraf ödemeden, ihtiyacın oluştuğu anda kredi imkânından faydalanabilecek. Bir kez daha insanlarımızı zahmetten kurtaracak, sektöre güç kazandıracak bir yeniliğin altına imzamızı atmaktan mutluluk duyuyoruz”.

Murat Emirdağ “Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerine göre platformumuzu sürekli yenilemeyi, sunduğumuz ürün ve hizmetleri genişletmeyi sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz her iş birliğiyle amacımız; müşterilerimize aradıkları her şeyi evlerinin konforunda, kolaylıkla bulabilecekleri, uçtan uca mükemmel bir online satın alma deneyimi sunmayı sürdürmek. Aynı zamanda müşterilerimizi ihtiyaçlarını ertelemeden istedikleri ürünlerle hızlı bir şekilde buluşturmak bizim için çok önemli. Bu bakış açısıyla da bir yandan ürün çeşitliliği sunarken öte yandan da bu çeşitliliği müşterilerimize en uygun finansal çözümlerle sunmak için çalışıyoruz. DenizBank ile başlattığımız Online Alışveriş Kredisi çözümüyle, müşterilerimizin günlük münferit ihtiyaçlarının yanı sıra; ev kurma, doğum, okul alışverişi ve özel günler gibi finansal açıdan desteğe ihtiyaç duydukları dönemlerde de onların yanında oluyoruz’’