Türk startup Duckt, Techcrunch Disrupt Berlin’e TC Top Picks olarak seçilen global ölçekteki 5 Mobility startup’ından biri oldu. Mikromobilite alanında elektrikli scooterlar için dünyadaki ilk evrensel şarj istasyonunu geliştirdi.

Duckt, yeni ortaya çıkan mikromobilite problemleriyle ilgili sorunları ele almak ve çözmek için Fark Labs inovasyon merkezi içersinde 5 mikromobilite meraklısı tarafından yaratılan bir girişim. Co-founder’ları ise Ahmet Çağrı Selçuklu, Gökşen Atalay ve Evren Yazıcı.

Duckt, e-bisiklet ve e-scooter için en büyük elektrik şarj, depolama ve servis istasyonları ağını kurmaya adanmış bir mikromobilite çözüm şirketi. Şirketin istasyonları, dünyanın her yerindeki büyük şehirlerde ve pazarlarda özel mikro güvenlik alanları, park alanları ve özel işletmelere kurulacak. Amaç e-araçların şarj edilmesi, yerleştirilmesi ve servis yapılması için uygun, güvenli ve uygun maliyetli bir alan sağlanması.

Mikromobilite çözümleri de özel bir altyapıya ihtiyaç duyuyor. Duckt ise patentli üniversal adaptör ve IoT şarj çözümü ile kamu alanını organize etmeye, işletme maliyetlerini düşürmeye ve MaaS için daha iyi bir deneyim yaratmaya yardımcı oluyorlar.