Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Diablo IV, ilk 5 günde 666 milyon USD’den fazla satarak Blizzard tarihinde tüm zamanların satış rekorunu kırmayı başardı. Öyle ki, oyuncular, Blizzard Entertainment’in şu ana kadar satışa sunar sunmaz en hızlı satan oyunu daha şimdiden 276 milyon saatten fazla oynamış durumda.

Dünyanın en popüler ve en ünlü video oyunu geliştirme ve yayınlama şirketi olan Blizzard Entertainment’in yeni oyunu Diablo IV, yeni bir satış rekoruna imza attı. Satışa çıkmasının ardından daha 5 gün geçmesine rağmen oyun daha şimdiden 666 milyon dolardan fazla satış rakamına ulaştı. İşte detaylar!

1996’dan Bu Yana Fenomen

Warcraft, Diablo, StarCraft ve Overwatch gibi popüler oyun serileri ile dünyanın en tanınmış oyun geliştirme ve yayınlama şirketi olan Blizzard, Diablo IV ile yine bir rekora imza attı. İblislerle mücadele etmeye ve Sanctuary adındaki tehlikeli dünyayı keşfetmeye odaklanan karanlık bir fantastik aksiyon rol yapma oyunu serisi olan Diablo, 1996 yılından bu yana oyun severlerin tutkusu halinde.

276 Milyon Saati Aşkın Oynandı

Blizzard’ın başarılı hamlesi Diablo IV’ün ilk hafta çıkışı, “Süper Mario Kardeşler Filmi” nin dünya çapındaki açılış haftası da dâhil, yılın dünya çapındaki en büyük gişe açılışını geride bırakmış durumda. Ayrıca Diablo tutkunu oyuncular daha şimdiden 276 milyon saatten fazla sürede bu oyunu oynayarak bir ilke daha imza attılar. Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, “Blizzard adına, kendilerini Diablo IV’e kaptıran dünya çapındaki milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz. Diablo IV, Blizzard kimliğimizi temsil ediyor; türleri tanımlayan oyunlar yapmak ve desteklemek, efsanevi dünyalar inşa etmek ve ömür boyu sürecek anılara ilham vermek için birlikte çalışan inanılmaz ekip kimliğimizi. Bu sonuçtan dolayı çok şanslı hissediyoruz ve ekibimizle gurur duyuyoruz. Diablo IV, pek çok farklı türden oyuncu için tasarlandı ve onlar için gelecekte daha birçok şey var. Oyuncularımızı dinlemeye ve yaptığımız her şeyde onların beklentilerini aşmaya devam edeceğiz.” dedi. Bu esnada ise oyuncular 276 milyar iblis öldürdü, 326 milyondan fazla kez yenildi, 166 milyondan fazla kez arkadaşlarıyla parti oluşturdu ve Hardcore modunda 163 oyuncu maksimum seviyeye ulaştı. Ayrıca oyuncuların Diablo oynamadıkları zamanlarda oyunu izlediklerini de eklemekte fayda var.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz