Okuma Süresi
1 dakika

OCR Labs aldığı 30 milyon dolarlık yatırımla ekibini büyütecek

Dijital kimlik doğrulama şirketi OCR Labs 30 milyon dolar B serisi yatırım aldığını açıkladı. Merkezi Londra’da bulunan OCR Labs yatırımla ekibini Kuzey Amerika ve EMEA bölgelerinde genişletmeyi hedefliyor.Şirket  tescilli teknolojisini kullanarak kimlik dolandırıcılığı ve yasal mevzuata uyumluluk gibi önemli zorluklara çözüm getiriyor. OCR Labs’in sunduğu uçtan uca çözüm, kara para aklamayı önleme (AML, Anti Money Laundering) ve müşterini tanı (KYC) düzenlemelerini destekliyor ve dolandırıcılığı azaltırken müşteri kimliği doğrulaması sürecini de iyileştiriyor.

2016’da kuruldu, ilk ürünü 2018’de çıkardı

2016 yılında Matthew Adams ve Daniel Aiello tarafından kurulan OCR Labs, ilk ürününü 2018’de piyasaya sürdü. Adams ve Aiello’nun OCR Labs’i kurarken belirledikleri hedef kuruluşları artan dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı riskine karşı korurken, müşteri katılımını kolaylaştırmaktı. OCR Labs, tüm kimlik doğrulama akışını insan müdahalesi olmadan kontrol etmesine olanak tanıyan benzersiz derin öğrenme motorlarına sahip tek sağlayıcı olma özelliğine sahip. Şirketin kurucuları, belge şablonlarının kullanımını ve mevcut çözümlerin farklı cilt tonlarından kaynaklı daha yüksek hata oranları gibi piyasadaki sorunları belirledikten sonra bu teknolojiyi geliştirmek için yatırım yaptı.

A Serisi yatırım turunun ardından Birleşik Krallık, Türkiye ve Avrupa pazarlarına açılmaya devam eden şirket, B Serisi kapsamında da uluslararası büyümesini Kuzey Amerika’da yeni bir ofis, doğrudan bir satış gücü ve ekibine katacağı küresel bir Gelirlerden Sorumlu Yönetici’yle destekliyor. OCR Labs, A ve B Serisi yatırımlarında toplam 46 milyon dolar topladı. Önceki yatırımcılar arasında ise OYAK ve Halkin Ventures bulunuyor.

Türkiye’den de müşteriler var

OCR Labs’in kamu, finans, sigorta, kablosuz operatörler gibi çeşitli sektörlerden şirketleri kapsayan müşteri portföyü içerisinde Plaid, Zip, Virgin Money ve CoinMetro tarafından satın alınan Cognito yer alıyor. Şirketin Türkiye’deki müşterileri arasındaysa Pelko, Orfin, United Payment ve Zip Payment Systems bulunuyor.

OYAK’ın OCR Labs’e yatırımına ait haberi şuradan okuyabilirsiniz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmayı unutmayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz