oppo-air-glass-teknosafari

Oppo Inno Day 2021 etkinlikleri ile Oppo tarafından geliştirilmiş Air Glass tanıtıldı. Air Glass, dokunma ve sesin yanında el ve kafa hareketleri yoluyla dört farklı kullanıcı etkileşimini destekliyor.

Çinli teknoloji şirketi Oppo, Inno Day 2021 etkinlikleri kapsamında Oppo Air Glass ‘ı resmi olarak tanıttı. Air Glass, Oppo’nun kendi geliştirdiği Spark Mikro Projektöre, son teknoloji Mikro LED’e ve özel üretim ekrana sahip aR (Assisted Reality) ürünü, dokunma ve ses ile komutun yanında el ve kafa hareketleri yolu ile dört farklı etkileşimi destekliyor. Bu sayede kullanıcılar, ihtiyaç duyacağı bilgilere daha hızlı ve daha kolay erişebiliyor.

oppo-air-glass-2-teknosafari

Oppo Başkan Yardımcısı ve Oppo Araştırma Enstitüsü Başkanı Levin Liu, ürün ile ilgili olarak “OPPO uzun süredir XR/ Extended Reality (Genişletilmiş Gerçeklik) imkanları üzerine araştırmalar yapıyor. Şimdi ise Air Glass ile tüketicilerin gerçekten erişebileceği bir akıllı gözlük geliştirdik. Fütüristik tasarımından da anlaşılacağı gibi, Air Glass, bilgileri görüntüleme ve kullanma şeklimizde devrim yaratmaya hazırlanıyor. Kullanımı kolay ekranı, ihtiyacımız olan önemli mesajları gözümüzün önüne getiriyor. Air Glass ile dünya bir daha asla aynı görünmeyecek” şeklinde konuştu.

OPPO Air Glass, OPPO tarafından geliştirilenler de dahil olmak üzere, Hava Durumu, Takvim, Sağlık, Teleprompter, Çeviri ve Navigasyon gibi çeşitli uygulamalarla birlikte kullanılabiliyor. Çeviri fonksiyonu, kültürler arası iletişimde büyük bir yardımcı olarak cihazda yer alıyor. Air Glass ile eşleştirildiğinde, bir kullanıcıdan gelen ses, otomatik olarak hedef dilde metne çevriliyor ve hemen ardından diğer kullanıcının Air Glass’ında görüntüleniyor.

oppo-air-glass-3-teknosafari

2022 yılının ilk çeyreğinde Çin pazarında piyasaya sürülecek olan Air Glass, iki özel çerçeve aksesuarıyla birlikte Siyah ve Beyaz renklerde sunulacak.

İlginizi Çekebilir:

Oyunlar için haftada 1.7 milyar dolar harcandı

Ücretsiz Adobe Creative Cloud Express yayınlandı

Mouse yerine göz ile tıklama teknolojisi kullanılacak

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz