Disney ve Amazon, yeni dizi ve film platformu olacak olan Disney+’ın Fire TV’de yer alacağı bir anlaşmaya imza attı. Yapılan büyük anlaşmanın ardından Disney+’ın lansmanının Fire TV’den gösterileceği de belirtildi.

Online dizi ve film platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. Rekabetin arttığı online dizi ve film platformlarına kısa bir süre sonra Disney+’da eklenecek. Disney’in iddialı bir şekilde hazırlandığı Disney+, ilerleyen süreçlerde izleyici karşısına çıkacak. Firma, Disney+’la ilgili bilgileri güncellemeye ise devam ediyor.

Bugün yapılan açıklamada Disney ve Amazon’un iş birliği sağladığı belirtildi. Sağlanan iş birliği sonunda Disney+, Amazon’un sahibi olduğu Fire TV’de yayınlanacak. Hatta Disney+’ın 12 Kasım’da gerçekleştirileceği lansmanı da Amazon Fire TV cihazlarından yayınlanacak.

Yapılan büyük iş birliği hakkında Disney’in CEO’su Bob Iger da açıklamalarda bulundu. Iger yapmış olduğu açıklamada: “Amazon Fire, LG ve Samsung cihazlarıyla kurduğumuz ortaklıkları duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Disney’in CEO’su, ayrıca Disney+’ın LG ve Samsung akıllı televizyonlarda olacağını da belirtti. Bob Iger, Amazon Fire TV’ye eklenen Disney+ uygulamasında aynı zamanda Amazon’un sesli asistanı Alexa da kullanılabilecek. “Alexa, The Mandalorian’ı oynat” şeklinde Alexa’ya seslenildiğinde Disney+’ın Star Wars evreninden dizisi olan The Mandalorian oynatılacak.

Yapılan anlaşmanın detayları ise şu an için belli değil. Disney+’ın Fire TV’de yer alacağı belli olmasına rağmen şartların karşılıklı olarak kabul edilip edilmediği bilinmiyor. Her iki şirketten de konuyla ve şartlarla alakalı resmi bir açıklama gelmedi.