Akıllı Hoparlör Apple Music Desteği
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD’li teknoloji devi Google, ‘Google Asistan’ özelliği bulunan akıllı hoparlör ve monitörlere ‘Apple Music’ desteği eklediğini duyurdu. ‘Apple Music’ desteğinin eklendiği ürünlere, şirketin akıllı ev sistemlerine ilişkin cihazlarından oluşan ‘Google Nest’ ürünlerinin de dahil olduğu ifade edildi. Şirket; özelliğin şimdilik yalnızca ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Japonya ağında kullanılabildiğine işaret etti.  

Google, ‘Google Asistan’ özelliği bulunan akıllı hoparlör ve monitörlere ‘Apple Music’ desteği eklediğini duyurdu. ‘Apple Music’ desteğinin eklendiği ürünlere, şirketin akıllı ev sistemlerine ilişkin cihazlarından oluşan ‘Google Nest’ ürünlerinin de dahil olduğu ifade edildi. ABD’li teknoloji devi; 7 Aralık’ta kullanıma sunulan özelliğin, şimdilik yalnızca ABD, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya ve Japonya ağında kullanılabildiğine işaret etti. ‘Google Asistan’ özelliği bulunan akıllı hoparlör ve monitör sahiplerinin, artık hoparlörlerinde ‘Apple Music’i varsayılan müzik servisi olarak ayarlayabileceği ve Spotify, Pandora ya da YouTube Premium’da yapabildikleri gibi sesli talimat aracılığıyla; şarkıları, albümleri veya çalma listelerini dinleyebilecekleri belirtildi. 

Söz konusu gelişmenin, ‘Google Asistan’ destekli akıllı hoparlör ve monitörlerin hedef kitlesini daha büyük bir pazara genişletebileceği tahmin edildi. Bununla birlikte; yeni eklenen özellik sayesinde ‘Google Asistan’ destekli cihazların, 2018 yılından bu yana ‘Alexa’ üzerinden ‘Apple Music’i destekleyen Amazon ‘Echo’ akıllı hoparlör serisiyle daha sıkı rekabet etmeye başlayabileceği dile getirildi. Ayrıca; ‘Google Asistan’ destekli akıllı hoparlörleri birbirine bağlayarak, aynı anda birden fazla cihazda ‘Apple Music’ dinlenebileceğinin de altı çizildi.

Amazon’un ‘Echo’ serisi akıllı hoparlör modelleri, hala ‘YouTube Music’ desteği bulundurmuyor

Echo Akıllı Hoparlör YouTube Music Desteği

Diğer yandan; ‘Google Asistan’ özelliği bulunan akıllı hoparlörlerde, ‘Amazon Music’ ve ‘Tidal’ hala tamamen desteklenmiyor. Amazon’unEcho serisi akıllı hoparlör modellerinde, YouTube Music’ desteği bulunmasa da söz konusu iki müzik servisi kullanılabiliyor. Apple’ın ‘HomePod’ akıllı hoparlörleri ise şimdilik yalnızca ‘Apple Music’ ve ‘Pandora’yı destekliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Apple Music, “Yeni Sanatçılar Türkiye” Çalma Listesi Oluşturuyor

Spotify, Apple Music ile Aralarındaki Farkı 60 Milyon Aboneye Çıkardı

Samsung, Apple Music’i Smart TV’lere Ekleyen İlk TV Markası Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz