Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

2020 itibari ile 27 yıllık bir oyun serisi olan Doom yeni oyunu Eternal’ı çıkarmaya hazırlanıyor. Aksiyon dolu Doom: Eternal 20 mart 2020 tarihinde oyuncularla buluşacak.

Aksiyon dolu hızlı yapısıyla oyuncular tarafından çok sevilen Doom oyun serisi 2020 itibari ile 27 yaşına girdi. 27 yıldır cehennem ordulara karşı verilen savaş hız kesmeden devam ediyor ve Bethesda bu savaşı Doom: Eternal ile başka bir heyecan seviyesine çıkarıyor. Bethesda ilk defa, AAA (yüksek bütçeli oyun) bir oyun için çıkışından önce Türkiye’de bir ön inceleme etkinliği düzenledi.

Heyecan dolu yapısından hiçbir şey kaybetmeyen Doom: Eternal, 2016 yılında çıkan Doom oyunun üzerine daha fazla hareket ve daha fazla aksiyon eklemiş durumda. Şimdiye kadar yapılan en büyük Doom oyunu olan Doom: Eternal aynı zamanda Doom 2016’ya göre çok daha zorlaştırılmış bir yapıya sahip. Oyunun akışına daha fazla hız ve aksiyon getirmek için artık mermi, kalkan ve biten canlarımızı düşmanlarımızı yok ederek kazanıyoruz. Bethesda’nın dediğine göre aksiyon ve zorluk seviyesinin artmasıyla birlikte çok daha büyük bir hikayeye sahip artık Doom. Özenle hazırlanmış sinematikleri ve gizli alanlardan bulabileceğimiz notlar ile Doom: Eternal’ın derin hikayesini öğrenebiliyoruz.

Doom Eternal’ın fiyatı ne?

Doom: Eternal, 20 mart 2020 tarihinde tüm platformlar için çıkış yapacak. Doom: Eternal Steam’de 349 Türk lirasına, Xbox tarafında 470 Türk lirasına, PlayStation tarafında ise 469 Türk lirasına ön siparişte. Aynı zamanda Doom: Eternal, Google’ın bulut tabanlı oyun sistemi Stadia’da da 20 mart günü çıkışını gerçekleştirecek.

Cyberpunk 2077’den ertelenme haberi