dünya sağlık örgütü coronavirüs
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Dünya Sağlık Örgütü’nün yapmış olduğu bir son dakika açıklamasında iki personelin coronavirüs testlerinin pozitif çıktığı belirtildi.

Küresel bir kriz haline dönüşen ve İtalya gibi salgının iyice yayıldığı bölgelerde hayatı felç eden korona virüs, yayılmaya devam ediyor. Hollywood yıldızı Tom Hanks’in, NBA’deki Fransız bir basketbolcunun covid-19 testlerinin pozitif çıkmasıyla herkesi şoke eden coronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ’nün iki personelinde de pozitif çıktı. Tespit edildiği ülkelerde olağanüstü önlemler alınmasına sebep olan, ancak henüz yayılma hızının kontrol altına alınamadığı coronavirüs sebebiyle Fransa, İspanya, İtalya gibi birçok ülke sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Şu ana kadar coronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayısı 7 bini geçerken, virüsten enfekte olanların sayısı 180 binin üzerinde. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği covid-19 salgını tüm dünyaya yayılmaya devam ederken DSÖ’nün bugün yaptığı bir açıklamayla Dünya Sağlık Örgütü iki çalışının da covid-19 testinin pozitif çıktığı açıklandı. 

Yeni tip corona virüse COVID-19 adını veren Dünya Sağlık Örgütü coronavirüs testinin 2 personeli için pozitif çıktığını açıkladı.

DSÖ sözcüsü Christian Lindmeie gazetecilere yaptığı açıklamada, “İki teyit edilmiş vakamız var. İki personelimizin corona virüs test sonuçları pozitif çıktı. Karantina altındalar” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de vaka sayısı 47 oldu!

İlk coronavirüs vakası 11 Mart 2020’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanmıştı. Türkiye’de tespit edilen ilk covid-19 virüsünün tespit edildiği hastanın kısa süre önce Avrupa’dan geldiği ve virüsü oradan ülkemize taşıdığı belirtilmişti. Sonraki günlerde ise ilk vakayla bağlantılı olduğu açıklanan 4 yeni coronavirüs vakası konulmuş ve söz konusu yeni vakaların ülkemizde tespit edilen ilk coronavirüs vakası ile yakın temasta olduğu aktarılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 15 Mart’ta yaptığı açıklamada ise vaka sayısının 18 olduğu bilgisi paylaşıldı. Söz konusu yeni vakaların yedisinin Avrupa’dan, 3’nün ise ABD’den geldiği söylenmişti. Yine aynı açıklamada Umre’den geldiği belirtilen bir hastanın da covid-19 testinin pozitif olduğu paylaşılmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 16 Mart saat 23.50 civarından yaptığı yeni bir açıklama ile vaka sayısının 47’ye yükseldiği belirtildi.

Söz konusu coronavirüs salgını için Türkiye’de okullar ve üniversiteler tatil edilirken, eğlence mekanlarının ise geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulduğu açıklanmıştı.

Coronavirüs Aşısı Hakkında Trump’tan Açıklama

İnternet Dolandırıcılığı – Timur Akkurt & Ekin Kollama