Doom Eternal
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Büyük ilgi gören FPS korku-aksiyon serisinin finali olan ‘Doom Eternal’ 20 Mart tarihinde tüm platformlara çıkışını gerçekleştiriyor. Doom Eternal ile Mars gezegeninde başlayan savaş, dünyaya taşınıyor.

Türk Telekom, farklı müşteri ihtiyaçlarına yönelik geniş ürün yelpazesiyle birçok farklı müşteriye hizmet etmeyi planlıyor. Bu doğrultuda Türk Telekom, Türkiye’nin dijital oyun platformu Playstore’da ön sipariş ile satışa çıkan ‘Doom Eternal’ın yeniliklerini oyun severlerle buluşturuyor.

PC ve Mac platformları için 3 binden fazla oyunun, Free to Play paketleri, PlayStation 4 oyunları ile oyuncu ekipmanlarının satışa sunulduğu Playstore’da; FPS serisi ‘Doom’, şimdi yeryüzüne taşınıyor. Doom Eternal, Playstore’a özel olarak 178 Türk lirasına satışa çıkacak. Steam satış platformunda ise 199 Türk lirasına, PlayStation 4 için 469 Türk lirasına, Xbox tarafında ise 470 Türk lirasına satışta.

Doom Eternal nasıl bir oyun?

Doom Eternal nasıl bir oyun

FPS türünün öncüleri arasında yer alan ‘Doom’un ilk oyunu 1993 yılında yayınlandı ve devam yapımlarıyla satış rekorları kırdı. Zaman içinde geliştirilen grafikler, uzayan oyun süresi ve yenilenen müziklerin yanı sıra karaktere ve oyun içi silahlara eklenen yeni özelliklerle Doom serisi başka bir yöne evrildi.

ABD’li oyun firması Software’in, Tech 6 grafik motoru kullanarak geliştirdiği ‘Doom’, Bethesda Softworks tarafından Mayıs 2016’da yayınlanmıştı. ‘Doom Eternal’da ise aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Mars’ta açılan boyut kapılarından fırlayan cehennem yaratıkları ile savaşan Doomguy karakteri, 2151 yılında Dünyada bu yaratıklar ile savaşıyor. Biz oyuncularda Doomguy’ı kontrol ediyoruz.

Doom Eternal, iki yıl önce E3 Fuarı’nda duyurulduğu günden bu yana oyuncular tarafından heyecanla bekleniyor. Doom Eternal’daki Praetor Suit, Alev Topu ve DOOM Blade gibi yeni silahlar ve silah eklentilerinin yanı sıra, Double Dash gibi yetenekler oyuncuları her zamankinden daha hızlı, güçlü ve becerikli kılacak. Çok sayıda yeni düşman ve 2v1 çok oyunculu BattleMode ile zorlu bir oyun deneyimi oyuncuları bekliyor.

Playstore’dan ön sipariş verenler, ilk defa modern platformlara çıkışını yapacak DOOM 64 dijital sürümüne ve oyun içi görünümler sağlayan Rip and Tear Paketi’ne sahip olacak. Türk Telekom’un müşterileri internet faturasına ek 12 aya varan taksit seçeneğiyle; Türk Telekom müşterisi olmayan oyun severler ise kredi kartı veya mobil ödeme seçeneğiyle oyunu satın alabilecekler. Oyuncularla 20 Mart’ta buluşacak olan Doom Eternal’ın, Playstore ön sipariş fiyatı 186 TL olarak belirlendi.

Aynı zamanda Doom Eterna, 20 Mart tarihinde tüm platformlar için çıkışını gerçekleştirecek.

Call of Duty Warzone oyuncu sayısı 15 Milyona ulaştı

Doom: Eternal ilk izlenimler