Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Twitter, esrar satışları ile ilgili reklamlar göstermeye başlayacağını duyurdu. Twitter yönetimine göre bu karar, bir sosyal medya platformunun esrar ile ilgili attığı en büyük adım olacak. Tabi bunun kullanıcılarda nasıl bir karşılık bulacağını şimdiden öngörmek zor.

44 milyar dolar karşılığında dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter’ı satın alan milyarder Elon Musk, gündeme bomba gibi düşecek bir karar ile karşımıza geldi. Twitter üst yöneticilerinden Alexa Alianiello’nun kaleme aldığı blog gönderisine göre Twitter, bundan sonra esrar ile ilgili reklamlar oluşturulmasına izin verecek. Evet, yanlış duymadınız! Twitter’da artık esrar ile ilgili reklamlar bulunacak!

Alexa Alianiello tarafından yapılan açıklamaya göre Twitter ABD’de esrar ile ilgili konular; evcil hayvanlar, golf veya yemek gibi konulardan daha fazla gündem oluyor. Bu uyuşturucu maddenin sadece tıp ile ilgili değil, günlük kullanım için de gündem olduğunu belirten yetkili, buna kayıtsız kalmayacaklarını ifade ediyor.

“Bir Sosyal Medya Platformunun Attığı En Büyük Adım”

Twitter yetkilisine göre alınan bu karar, bir sosyal medya platformunun esrar ile ilgili attığı en büyük adım. Alınan kararı sonuna kadar savunan ve destekleyen Alexa Alianiello, kararın esrar üzerine çalışan kişi ve şirketleri nasıl etkileyeceğini merak içinde beklediklerini ifade ediyor.

Twitter’ın aldığı bu karar ile ABD’nin bazı eyaletlerinde yaşayan kullanıcılar, bundan sonraki süreçte esrar satışları ile ilgili reklamlar görecekler. Aynı zamanda esrar ile ilgili bilgilendirici içerikler de Twitter’da reklam konusu olacak.

Türkiye’de Esrar ile İlgili Reklamlar Gösterilecek Mi?

Bu konuda şu anda net bir açıklamada bulunmak zor. Ancak bu politika değişikliği ilk önce ABD’de ‘test edileceği’ için en azından şu anda Türkiye’deki kullanıcıların bu tarz reklamlarla karşılaşmayacağını öngörüyoruz. Aynı zamanda Twitter, yerel yasalarla ilgili bir sorun yaşamamak adına söz konusu reklamları sadece esrarın yasal olduğu ülke ve bölgelerde de yasal kılabilir.

Gündemden düşmeyen Elon Musk’ın bu sefer ki gündeminde esrar ile ilgili reklamlar vardı. Kullanıcıların reklamlara göstereceği tepki herkes tarafından merak ediliyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz