En İyi Netflix Kore Filmleri 2020 - Liste
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
3 dakika

Sempatik insanları ve farklı yapısıyla Kore kültürü, son yılların en merak uyandıran kültürü haline geldi. Özellikle Kore filmleri ve dizilerinin bu popülerleşmeye büyük katkısı var. Siz de mutlaka Kore filmlerinin ne kadar sürükleyici yapımlar olduğunu duymuşsunuzdur belki de zaten hali hazırda tam bir Kore sineması aşığısınız. İşte en iyi Kore filmlerinin keyfini çıkarabilmeniz için IMDb puanına göre hazırladığımız Netflix Kore filmleri listemiz!

Çoğu zaman öyle özgün konular işleniyor ki Kore filmlerine gerçekten hayran kalıyorsunuz. Ülkemizde de Kore filmlerinden ilham alınarak senaryosu yazılan veya birebir uyarlanan başarılı yapımlar mevcut. Sizin için hazırladığımız Netflix Kore filmleri listemizde her türden filme yer vermeye çalıştık. “Netflix‘te Kore filmleri var mı?” sorunuzu açığa kavuşturacak listemizde ilginizi çekecek bir film bulacağınıza eminiz. İyi seyirler!

İşte Netflix Kore Aşk Filmleri ve Daha Fazlası…

8. Lucid Dream (2017) – IMDb: 6,1

netflix kore filmleri

İlk film önerisi; rüyaları her zaman gizemli bulan ve rüya konusunu araştırmayı seven filmseverler için geliyor. Filmde gazeteci bir baba, üç yıl önce kaçırılan oğlunu bulmak için rüyalarını yönlendirerek ve bilinçaltındaki gizli parçaları birleştirerek ipucu bulmaya çalışıyor. Film sürekli bir gizem havasında geçtiği için oldukça sürükleyici bir yapıya sahip olmakla birlikte merak uyandırıcı unsurları da bolca içeriyor.

7. Time To Hunt (2020) – IMDb: 6,2

netflix en iyi kore filmleri

Netflix Kore filmleri listemizde yer alan ve gerilim-aksiyonun ön planda olduğu “Time To Hunt” filminde; yakın gelecekteki distopik bir evrende ülkeyi ekonomik krizin vurması sonucu hayat oldukça zorlaşmıştır. Gecekondu mahallesinde yaşayan üç arkadaş, hayatta kalmak amacıyla yaptıkları kusursuz soygun planını uygulamaya geçirmeye başladıklarında gizemli bir adamın peşlerine düşmesiyle her şey karmaşık bir hal alacaktır. Henüz 2020 yılında vizyona girmesine rağmen en iyi Netflix Kore aksiyon filmleri kategorisinde yerini alan bu film, aksiyon türünün en iyi örneklerinden.

6. 26 Yıl (2012) – IMDb: 6,3

Netflix Kore asker filmleri

Netflix Kore asker dizileri ve Netflix Kore asker filmleri en çok araştırılan kategoriler arasında. Asker ve savaş temalı filmler aksiyondan ödün vermeden, film boyunca izleyiciyi ekrana bağlamayı başarıyor. İşte bu filmlerden biri olan “26 Yıl” içerisinde aynı zamanda dram ögeleri de barındıran konusu ile oldukça dikkat çekici. 26 yıl önce devlete karşı yapılan bir protestoya karşı ateş açma emri verildikten sonra binlerce sivil öldürülür. Bu katliamı yapanlardan intikam almak için meslekleri tetikçi, polis, şirket CEO’su, güvenlik yöneticisi ve çete üyesi olan beş kişi tam 26 yıl sonra bir araya gelecektir.

5. Pandora (2016) – IMDb: 6,6

Netflix Kore film önerileri

Doğal afet konulu gerilim filmlerini seviyorsanız Netflix Kore film önerileri listemizde yer alan bu filme bir şans verebilirsiniz. Filmde deprem sonucunda nükleer tesiste ortaya çıkacak tehlikeleri engellemeye çalışan bir işçinin, ailesini ve ülkesini korumak için gösterdiği çaba ele alınıyor.

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=tMsE1pRvYdc

4. Yaratık (2006) – IMDb: 7,1

netflix en iyi kore filmi

Amerikan savaş gemilerinin bir süre önce Seul’un iki yakasını birbirine bağlayan Han Nehri’ne bıraktığı kimyasallar yüzünden ortaya çıkan ve nehrin derinliklerinde yaşayan bir canavar, dehşet verici anlara sebep olur. Devletin yaratığı yok etme hamleleriyle birlikte işler daha da karışacaktır. Bu yaratık insanlara bulaşıcı olan ölümcül bir virüs bulaştırır. Netflix Kore korku filmleri türünün başarılı örneklerinden biri olan bu filmde, sıradan bir konu ustalıkla işlenerek seyircinin film boyunca heyecanının ve ilgisinin kaybolmaması amaçlanmış.

3. Tune in for Love (2019) – IMDb: 7,1

kore filmi tavsiye

1994 yılında çocuk gözaltı evinden yeni çıkan erkek karakterimiz (Hyun-Woo), iki kız kardeşin çalıştığı bir fırında işe girer. Kardeşlerden biri olan Mi-Soo ile yakınlaşır ve aralarında ortak dinledikleri bir radyo programı sayesinde bir bağ oluşur. Bir gün fırından ve kız arkadaşından ayrılmak zorunda kalan Hyun-Woo ile Mi-Soo’nun yolları, yıllar geçtikçe birkaç kez daha kesişecektir.

2. Along with the Gods: The Two Worlds (2017) – IMDb: 7,3

kore filmi öneri

Netflix en iyi Kore filmleri listemizin zirvesine doğru yaklaşırken, sırada Kore sinemasında gişe rekortmeni olmuş bir film var. Filmimiz, 2018 yılında yayınlanan diğer filmiyle (Along with the Gods: The Last 49 Days) iki parçadan oluşan bir film serisinin parçası. Konusu ise şöyle; Budist inancına göre ölen kişi öbür dünyada 49 gün boyunca hayatının hesabını verdiği 7 mahkemeye girer. Savunma için kendisine 3 melek verilen itfaiyeci Kim Ja Hong, mahkemelerden geçerse reenkarnasyonla dünyaya geri gönderilecektir.

 

1. Forgotten (2017) – IMDb: 7,4

en güzel kore filmleri

Jin Seok abisine hayran olan bir kardeştir. Bir gün abisi gözlerinin önünde kaçırılır ve 19 gün sonra geri döner. Fakat hiçbir şey hatırlamaz ve tamamen başka bir insan olmuştur. Jin Seok abisine neler olduğunun altındaki giz perdesini aralamaya oldukça kararlıdır. Forgotten, kesinlikle konusu itibariyle Kore filmleri arasında izlenmesi gereken en güçlü yapımlarından biri.

İlginizi Çekebilir:

En İyi Netflix Kore Dizileri 2020 – Liste

Netflix Belgesel Önerileri – Netflix En İyi Belgeseller

Tüm Zamanların En Çok İzlenen Netflix Filmleri

En Romantik Netflix Aşk Dizileri (Liste)

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz