Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

PlayStation’ın sevilen oyunları arasında yer alan Returnal, PC için çıkış yaptı. Oyunun PC özelliklerine birlikte detaylı olarak göz atalım.

Housemarque ve Climax Studios tarafından geliştirilen ve 2021 yılında çıkış yapan üçüncü şahıs nişancı türündeki Returnal, PlayStation’ın en sevilen oyunlarından biri olmayı başardı. Geçtiğimiz aralık ayında gerçekleştirilen The Game Awards 2022’de ise oyunun PC’ye geleceği duyuruldu.

Geçtiğimiz haftalarda da oyunun PC için 15 Şubat 2023 tarihinde çıkış yapacağı açıklanmıştı. Beklenen gün sonunda geldi ve oyun PC kullanıcıları için yayınlandı. Hep beraber oyunun fiyatına ve sistem gereksinimlerine bakalım.

Returnal’ın Konusu ve PC Özellikleri

NVIDIA DLSS ve AMD FSR desteğinin oyuna eklendiği, tüm grafik modlarında 60 fps sunulacağı yakın zamanda PlayStation’un paylaştığı blog gönderisinde açıklanmıştı

Aynı zamanda DLSS veya FSR için gerekli donanıma sahip olmayanlar; ancak performansta artış isteyenler için NVIDIA NIS desteğinin eklendiği de belirtildi. PlayStation, çeşitli özelleştirme seçeneklerinin ve klavye & fare desteğinin de sağlandığını söylüyor. Ancak oyun için en iyi deneyimin DualSense kontrolcülerle olacağının altını çiziyor.

PC kullanıcılarıyla buluşan Returnal, şekil değiştiren bir dünya olan Atropos’a düşen Selene’in hayatta kalma hikâyesini anlatıyor. Göz alıcı görüntülere sahip oyunda Selene, kaçışı için antik bir medeniyetin çorak topraklarını arıyor ve hayatta kalmak için canı pahasına mücadele ediyor.

Returnal Sistem Gereksinimleri

Returnal minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
İşlemci  Intel Core i5-6400 veya AMD Ryzen 5 1500X
Bellek 16 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1060 (6 GB) AMD Radeon RX 580 (8 GB)
Depolama  60 GB SSD

Returnal önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi Windows 10 64-bit
İşlemci  Intel i7-8700 veya AMD Ryzen 7 2700X
Bellek 16 GB RAM
Ekran Kartı NVIDIA RTX 2070 Super (8 GB) veya AMD Radeon RX 6700 XT (12 GB)
Depolama 60 GB SSD

 

Repurnal PC Fiyatı

Repurnal’ın PC fiyatı da en merak edilen sorular arasında yer alıyor. Returnal, Steam üzerinde 599 TL’lik bir fiyat etiketine sahip Oyunun Steam sayfasında buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Repurnal’ın PC’ye gelmesi hakkında siz neler düşünüyorsunuz?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz