Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Satın almasının ardından her geçen gün Twitter ile ilgili bir değişiklik yapan ve bunlarla da hep gündemde olan Elon Musk’ın şimdi de Twitter şirketini tarihe karıştırdığı ortaya çıktı. Neredeyse attığı her adımı ya da aklına gelen her fikri sosyal medya üzerinden paylaşan Musk, bu konuya dair ise bugüne kadar hiçbir şey söylemedi. 
Laura Loomer adlı bir aktivistin şirkete dava açması ile ortaya çıkan bir bilgiye göre artık Twitter diye bir şirket yok. Elon Musk tarafından sessiz sedasız kapatılan şirket yine Elon Musk’a ait olan X Corp. şirketine devredildi. Musk tarafından ya da şirket tarafından duyurulmayan bu durum sonrasında artık Twitter Inc. diye bir şirket ortada kalmamış durumda. İşte detaylar!

Elon Musk Yeni Proje Peşinde

Dünyanın en popüler mikroblog platformu olan Twitter, sahibi olan Elon Musk ile birlikte sürekli bir yeni durumla karşı karşıya kalmaya başladı. Ve tüm bunların sonunda ise yeni öğrenilen bir bilgiye göre Twitter Inc. diye bir şirket de ortada kalmadı. Bunun nedeni henüz resmi olarak açıklanmış olmasa da bu konuda bazı tahminler bulunuyor. Hatırlanacağı gibi Elon Musk, Çin’de kullanılan WeChat uygulamasına benzer olarak “her şeyin uygulaması” fikrine bir hayli kendini kaptırmıştı. WeChat Çin’de para aktarımlarından haber takibine akla gelebilecek her şeyin yapılabildiği bir uygulamaydı. Buna benzer bir uygulamadan bahseden Elon Musk da bu proje için önemli adımlar atmaya hazırlanıyordu. Twitter şirketinin kapatılarak X. Corp’a devredilmesi de açıkçası akıllara bu proje için start verildiğini getiriyor.

Dava Sayesinde Ortaya Çıktı

Tüm bu gelişmeler ise Laura Loomer isimli bir aktivistin Twitter Inc. isimli şirkete açtığı dava ile birlikte ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün görülen son duruşma sonrası Twitter Inc. isimli şirketin, yine Elon Musk’a ait olan X Corp. isimli şirketin bünyesine alındığını ortaya çıkardı. Söz konusu birleşmenin 4 Nisan’da resmen gerçekleştiği görülürken konuyla ilgili resmi bir duyuru yapılmadı. Ancak geçtiğimiz saatlerde ise Elon Musk resmi Twitter hesabından “X” şeklinde bir paylaşım yaptı. Musk’ın “X” yazdığı paylaşımda önce bir şey anlaşılmasa da sonrasında bunun şirkete vurgu yaptığı ortaya çıkmış oldu. Ancak yine de projelere ilişkin kesin bir şeyler söylemek için çok erken.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz