Okuma Süresi
2 dakika

Birleşik Amerikalı bilgisayar oyunu üreticisi Electronic Arts kuruluşunun bir markası olan EA Sports, topluluk futbolunu geliştirmek için 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Spor oyunları alanında uzmanlaşmış olan EA Sports ve Birleşik Krallık Futbol Vakfı ile birlikte finanse edilen EA SPORTS FC Futures, The Rocky and Wrighty Arena’da tanıtıldı.

Spor oyunları alanında en önemli isim olan, futbol oyunu FIFA dizisi ve basketbol oyunu NBA Live dizisi ile bilinen EA Sports, futbolu dünya çapında büyütmek ve geliştirmek için büyük bir yatırıma imza attı. Geçtiğimiz günlerde EA SPORTS marka kimliğini, logosunu ve gelecek vizyonunu tanıtmıştı. İşte detaylar!

“Hayallerinizin Peşinden Gidin”

Önümüzdeki üç yıl boyunca yapılacak olan büyük bir yatırımı kapsayan EA SPORTS FC, temel olarak futbolun dünyadaki gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bu konuda bir açıklama yapan EA SPORTS’un Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı David Jackson, konuşmasında “Yeni nesil genç futbol fanatiklerine ilham vermek ve futbol sevgilerini artırmak için dünyanın dört bir yanındaki futbol organizasyonları ve ikonlarıyla ortaklık kurmayı dört gözle bekliyoruz. EA SPORTS FC FUTURES, gençlere hayallerinin peşinden gitmeleri için gerekli erişim ve araçları sağlamak üzerine inşa edilecek” ifadelerine yer verdi. FC FUTURES etkinliklerinin ilki ise İngiliz efsanesi Ian Wright’ın katılımıyla gerçekleşti. The Rocky and Wrighty Arena açılışı, EA SPORTS, The Premier League, FA ve Birleşik Krallık Futbol Vakfı ortaklığında yapıldı.

Futbol Severler Daha Rahat Erişebilecek

Açılan yeni sahanın bölgedeki gençlere ve yeni nesil oyunculara ilham vermesi planlanıyor. FC FUTURES, antrenman planlarında kullanabilecek beş dilde hazırlanan ve bu yıl içinde kullanıma açılacak bir kitaplığa sahip. Aynı zamanda bu kitaplık, genç oyuncular ve topluluk koçları tarafından çevrimiçi olarak görüntülenebilecek. Diğer yandan FC FUTURES, global çapta faaliyet gösteren vakıflar, federasyonlar ve ligler aracılığıyla mevcut sahaların yenilenmesine, hatta yenilerinin yapılmasına aracı olacak. Böylelikle futbol severler futbola çok daha rahat bir şekilde erişim sağlayabilecek. EA SPORTS aynı zamanda futbolu daha fazla desteklemek için UEFA ile, çok yıllı bir ortaklık da kurdu. Bu ortak kapsamında UEFA Futbol Antrenörlerinden danışmanlık alırken bir yandan da UEFA futbol girişimlerine yatırım yapıyor.

“FC FUTURES Elçisi Olmaktan Gurur Duyuyorum”

Chelsea’nin teknik direktörü Emma Hayes futbola özellikle kadınlar açısından bakarak FC FUTURES hakkında şunları söyledi: “Londra’da büyürken her zaman sahaya çıkmanın bir yolunu arıyordum. Kadınların ve yeterince temsil edilmeyen yeteneklerin çoğumuzun sahip olmadığı kaynaklara erişim sağlamaları beni çok mutlu ediyor. FC FUTURES yeni nesil taraftarlara futbol tutkularını keşfetmeleri için harika fırsatlar sunuyor ve bu nedenle bir FC FUTURES elçisi olmaktan gurur duyuyorum. Bu tür yatırımların hayatları değiştirme gücüne sahip olduğuna inanıyorum.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz