Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Tweet kaydırma özelliği de dahil olmak üzere birkaç yeni özelliğin Twitter’a ne zaman geleceği Elon Musk tarafından açıklandı.

Twitter’ın sahibi ve CEO’su ünlü milyarder Elon Musk, bundan 1 hafta kadar önce ‘Tweet kaydırma’ özelliğinin geleceğini açıklamıştı. Bu özellikte kullanıcılar, başlıklar arasında kolayca geçiş yapabilecek.

Musk, bu sabah Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ile bu özelliğin geleceği tarihi ve diğer birkaç özelliğin ne zaman yayınlanacağını da duyurdu.

Kaydırma Özelliği Bu Hafta Kullanımda Olacak

Musk’ın yaptığı açıklamaya göre takip edilenler, öneriler, trendler gibi gönderi başlıkları arasında sağa veya sola kaydırarak geçiş yapma özelliği önümüzdeki haftanın sonlarına doğru yayınlanacak. Musk, bu özelliğin büyük bir arayüz güncellemesinin ilk parçası olduğunu da belirtiyor.

Ondan Sonraki Hafta İse Tweet Kaydetme Özelliği Geliyor

Instagram’daki gönderileri kaydederek istediğiniz zaman göz atabilme imkânı da Twitter’a gelecek özellikler arasında yer alıyor. Böylece tweet’leri artık kaydedebileceksiniz. Bu özellik de kaydırma özelliğinden sonraki hafta uygulamaya eklenecek.

Son Olarak Daha Uzun Tweet Atma Özelliği de Şubat’ın İlk Haftası Gelecek

Musk’ın çok önceden duyurduğu ve Tweet Longer gibi sitelere gerek kalmadan uzun gönderiler paylaşmayı sağlayacak olan uzun tweet atma özelliği de Şubat’ın ilk haftasında kullanıcılar ile bir araya gelecek.

Görünen o ki Elon Musk, alışkın olduğumuz Twitter deneyimini baştan aşağı olmasa da büyük bir oranda değiştirip daha elverişli hâle getirmeyi istiyor olabilir.

Twitter’ın son zamanlardaki yeni özelliklerinden biri de daha önce sizlerle paylaştığımız tweet görüntüleme sayısı olarak öne çıkıyordu. Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre tweetlerin de videolar gibi görüntülenme sayıları artık görülebilecek. Ancak bu açıklamada özelliğin detayları hakkında tam olarak bilgi verilmiyor. Tahminler yeni özellik sayesinde sadece kendi tweetinizin değil, diğer kullanıcıların tweetler’inin de görüntülenme sayılarını görebileceğimiz yönünde.

Kaydırma özelliği, tweet kaydetme ve uzun tweet atma özellikleri hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Twitter’a sürekli olarak eklenen yeni özellikler sizce uygulamanın gelişmesi açısından büyük bir önem teşkil ediyor mu?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz