Okuma Süresi
2 dakika

iPhone 15 hakkında ilgi çekici bir iddia ortaya atıldı. Mark Gurman’a göre Apple, tüm iPhone 15 modellerinde Dynamic Island tasarımını kullanacak. Aynı zamanda tüm modeller, USB Type-C ile gelecek.

Bloomberg analisti Mark Gurman, ABD merkezli Apple hakkında dikkat çeken bazı açıklamalarda bulundu. MacBook, iPad, genişletilmiş gerçeklik gözlüğü ve iPhone’lar ile ilgili konuşan Gurman, en çok da iPhone 15 ailesi ile ilgili açıklamalarıyla gündeme gelecek gibi görünüyor.

Apple, iPhone 14 için radikal bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’teki Dynamic Island isimli kamera deliğiydi. Mark Gurman, bu tasarımsal değişikliğin iPhone 15 ailesinin tüm modellerinde karşımıza çıkacağını söylüyor. Bu iddia, geçtiğimiz dönemlerde ekran analisti Ross Young tarafından da gündeme getirilmişti. Fazlasıyla popüler olan Dynamic Island özelliği nedeniyle iPhone 14 almak isteyen birçok kişi, bu alımı erteleyerek iPhone 15 serisine yönelebilir.

USB Type-C’ye Bu Yıl Geçilebilir

Mark Gurman’ın iddialarına göre iPhone 15 ailesinin tüm modelleri USB Type-C desteği ile gelecek. Bu pek de şaşırtıcı değil çünkü Avrupa Birliği, bu şarj standardını tüm telefonlar için zorunlu tuttu. Apple’ın lightning’den USB Type-C’ye dönüşü yıl gerçekleştirilebilir. Tüm bunların yanı sıra iPhone 15 Pro modellerin titanyum çerçeve ile donatılacağı ve fiziksel butonlar yerine taptic engine yardımı ile fiziksel buton hissi yaşatacak butonların kullanılacağı da Mark Gurman’ın iddiaları arasında bulunuyor.

Yeni MacBook Pro’lar M2 Pro ve M2 Max İşlemci ile Gelecek

Mark Gurman, Apple’ın bu yıl M2 Pro ve M2 Max işlemcili MacBook Pro’lar tanıtacağını iddia ediyor. Bu MacBook Pro’lar şu an mevcut modeller gibi 14 ve 16 inç boyutlarında olacaklar ve tasarım değişikliğine uğramayacaklar. Mac Pro ile ilgili de konuşan Gurman, şirketin yeni masaüstü bilgisayarının sadece performans iyileştirmeleri içereceğini, tasarımın aynı kalacağını belirtiyor. Tüm bunların yanında 15 inç boyutlu bir MacBook Air’in yol da olduğunu da söyleyelim.

Apple Watch ve iPad Modellerinde Büyük Değişiklikler Olmayacak

Mark Gurman’ın ifadeleri arasında Apple’ın 2023 model iPad ve Apple Watch modellerinde de belirgin bir farklılık olmayacağı yer alıyor. Şirketin birkaç yıl önce tanıttığı HomePad isimli ürünü ile iPod’ları da 2023 yılında dikkat çekici bir değişiklik içermeyecek.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz