Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Sosyal medyada zaman geçirirken zaman zaman dalıp gidiyor, saatin nasıl akıp geçtiğini fark etmiyoruz. TikTok, Instagram ve YouTube bu durumu en çok yaşadığımız uygulamalar arasında öne çıkıyor. TikTok, bununla ilgili yeni bir özelliğe adım atıyor.

Çeşitli platformlar da kullanıcıların kendini fazla kaptırmaması ve uyku saatlerini geçirmemesi için ‘Uyku Hatırlatıcısı’ özelliği getirmeye devam ediyor. Bu özelliği geçtiğimiz yıllarda YouTube’da da görmüştük.

Uyumamız gerektiğini bize hatırlatan bildirimler, uyarılar hayatımızın birçok yerine derinden yerleşmiş durumda. Şimdi ise TikTok, benzer bir uygulamaya geçerek ‘Uyku Hatırlatıcı’ özelliğinin testleri üzerinde çalışmaya başladı.

 Peki, Bu Özellik Nasıl Çalışıyor?

Yeni özelliği kullanmak için sadece TikTok uygulamanız üzerinden ‘yatma saatinizi’ belirlemeniz yeterli. Daha sonrasında uygulama sizi her gün belirlediğiniz saatte uyaracak ve uyku saatinizden sonraki tüm bildirimlerinizi kapatacak. Uygulama bildirimleriniz uyku saatinizden 7 saat sonra tekrar açılacak. “Ben 3-4 saat uyusam yeter” diyenler için bu süreyi değiştirmek şu an için maalesef pek mümkün görünmüyor.

Yeni Özellik Şu An Sadece Test Kullanıcıları Tarafından Kullanılabiliyor

Bu özellik şimdilik sadece sınırlı sayıda test kullanıcısına sunulmuş durumda. TikTok’un yeni özelliği tüm kullanıcılara ne zaman açacağı hakkında şimdilik net bir bilgi yok.

Son zamanlarda TikTok ile ilgili bir yeni gündem daha olmuştu. Geçtiğimiz günlerde TikTok’un ABD senato çalışanlarına yasaklandığını duyurmuştuk. ”Hükümet Cihazlarında TikTok’a Hayır Yasası” isimli tasarı, dün ABD Senatosu’nda oylamaya sunuldu. Tasarı, tüm senatörlerden ”evet” oyunu alarak kabul edildi. Bu tasarıya göre federal hükümet çalışanlarının devlete ait cihazlara TikTok uygulamasını indirmesi yasak olacak. Söz konusu tasarının yasalaşması için önce Temsilciler Meclisi Genel Kurulunda onaylanması, ardından da ABD Başkanı Joe Biden tarafından imzalanması gerekiyor. Amerikalı siyasetçiler, Pekin merkezli ByteDance Ltd. tarafından geliştirilen bu uygulamanın Çin hükümeti tarafından kendilerini gözetlemek için kullanabileceğinden endişeleniyor. Ancak TikTok uygulamasını geliştiren şirket ve platformdaki yetkililer, TikTok kullanıcılarının bilgilerinin Çin hükümeti ile paylaşılmadığını ve hükümetin de kendilerinden böyle bir şey istemediğini belirtiyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz