Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk, yaptığı açıklamada yeni Twitter CEO’sunun yıl sonuna doğru gelebileceğini duyurdu. Ayrıca yeni bir isim için şirketin daha sağlıklı bir hâle gelmesi gerektiğini de ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda Twitter’ı satın alan Elon Musk, platformda yaptığı yeniliklerle gündemden düşmüyordu. Bunun yanı sıra ünlü milyarder, yaptığı açıklamalarda CEO pozisyonu için yeni bir isim arayışında olduğunu ifade ediyordu. Hatta Musk, birkaç ay önce “işi alacak aptal birini bulur bulmaz” istifa edeceğini bile söylemişti.

Twitter’ın yeni CEO’su konusunda bugün ise önemli bir gelişme meydana geldi. Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Dünya Hükümet Zirvesi’ne katılan Musk, 2023’ün sonlarına doğru Twitter’ı yönetecek başka birini bulacağını belirtti. 51 yaşındaki iş insanı, bunun için platformun istikrarlı olması gerektiğini de vurguladı.

Twitter Finansal Olarak Sağlıklı Bir Duruma Geldiğinde Yeni CEO Gelecek

Musk açıklamalarında, “Bu organizasyonu istikrarlı hâle getirmem, finansal olarak sağlıklı bir konumda olduğundan ve ürün yol haritasının açıkça oluşturulduğundan emin olmam gerekiyor” ifadelerini kullandı. Yeni bir CEO için de bu yılın sonlarını gösterdi. Musk, yıl sonunda şirketin istediği gibi istikrarlı bir hâle gelmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Musk, Masrafları Azaltmaya Yönelik Hamleler Yapıyordu

Musk, başa geçtiğinden beri Twitter’da masraf azaltmaya yönelik hamleler yapıyordu. Birçok çalışan işten çıkarılması ve ofis kiralarında ödenmemesi bu hamlelerden yalnızca birkaçıydı. Diğer yandan Musk’ın Twitter’a dahil olması, Tesla’yı da etkilemişti. Öyle ki geçen yıl elektrikli otomobil üreticisinin hisselerinde milyarlarca dolarlık kayıp yaşanmıştı. Bu sene ise elektrikli araçlara olan talebin tekrar artması ve yatırımcıların güveninin kazanmasının ardından hisseler %70 artışa geçti.

Musk’ın diğer son gündemi ise Twitter’da yaptığı paylaşımdı. Bu paylaşım kripto para piyasalarının hareketlenmesine neden oldu. Bitcoin ve Dogecoin başta olmak üzere kripto para birimleri, birkaç dakikada yükseliş trendine girdi.  Milyarder iş insanı Elon Musk, Twitter’da yaptığı bir paylaşım ile hem Bitcoin hem  Dogecoin fiyatını bir anda uçurdu. Geçmişte de benzer hamleler yapan Musk, bu seferki hamlesini yakın bir geçmişte 44 milyar dolara satın aldığı Twitter’ı kullanarak yaptı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz