Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Forbes’a konuşan bazı kaynaklar, Twitter’ın San Francisco’daki ofislerini yatak odasına dönüştürmeye başladığını açıkladı. Ayrıca yataktan perdelere kadar birçok şeyin eklendiği ofislerin, âdeta iç karartıcı otel odalarına dönüştüğü belirtildi.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra bir süredir şirkette değişiklikler yapıyordu. Ünlü milyarder, önce 7500’e yakın personeli işten çıkarmış, daha sonra ise çalışanlara ültimatom niteliğinde bir e-posta göndermişti. Platformun bir devrime hazırlandığı görülen bu e-postada, çalışanlara ‘uzun saatler boyunca yoğun çalışmaya’ hazır olun mesajı verilmişti.

Şimdi ise Elon Musk’ın şirkette uyguladığı ‘hardcore çalışma’ ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Forbes tarafından bazı kaynaklara dayandırılan bir haber, Twitter’ın San Francisco’daki merkezindeki odalara yatakların eklendiğini iddia etti.

Düzenlemenin Geç Saate Kadar Çalışanlar İçin Yapıldığı Düşünülüyor

Kasım ayında ortaya çıkan bilgiyle hâlihazırda çok çalışanların ofislerde kalmak zorunda olduğu iddia edilmişti. Tüm gün çalışan bir üst düzey yöneticinin ofiste yatmak zorunda kaldığı da görülmüştü. Yeni gelen bilgiyle şirketin bu konuda önemli bir hamle yaptığı ortaya çıktı.

Habere göre pazartesi günü San Francisco ofislerine gelen çalışanlar, çalıştıkları ortamların tıpkı bir yatak odasına dönüştüğünü gözlemledi. Forbes, merkezden elde edilen bir görüntüde ofise yatakların, perdelerin, parlak turuncu renkte halıların, bir komodinin eklendiğinin görüldüğünü iddia etti. Aynı zamanda odalarda masa lambaları ve tekli koltukların da yer aldığı belirtildi.

Gelen bilgilerde, konu hakkında çalışanlara herhangi bir duyuru yapılmadığı belirtildi. İsmi açıklanmayan kaynaklar, bu odaların geç saatlere kadar çalışanlar için yapıldığını varsaydıklarını söylerken bunun iyi bir görüntü sunmadığını ve bir saygısızlık göstergesi olduğunu düşündüklerini ekledi. Ayrıca, binanın hangi kısımlarına yatakların eklendiği hakkında da bir bilgi bulunmuyor. Forbes’a konuşan bir kişi, her katta dört ila sekiz odanın böyle olabileceğini düşünüyor.

”Şirket Binasında Çalışanların Kaldığı Boş Odalar Var!” İddiası

Başka bir kaynak ise şirketteki bazı odaların çoğunluğunun boş şekilde durduğunu iddia etti. Bir odada içi dolu bir çöp kutusu gördüğünü söyleyen bu kişi, insanların buraları gece ofiste kalmak için kullanıyor olabileceğini belirtti.

Tüm bunların yanı sıra Elon Musk, önceden paylaştığı ancak daha sonra silinen bir tweet’inde platform düzelene kadar San Francisco’daki ofiste uyuyabileceğini belirtmişti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz