Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Elon Musk, Twitter’daki bot hesaplarla ilgili açıklamada bulunması için Jack Dorsey’i mahkemeye çağırdı. İşte detaylar.

Elon Musk geçtiğimiz aylarda Twitter’ı 44 milyar dolara satın alacağını duyurdu ve bu satın alım için finansal olarak yeterli olduğunu paylaştı. Ancak sosyal medya platformunun satın alımı resmileşmeden Elon Musk’ın satın alma işleminden vazgeçtiği bildirildi. Normalde bu olayın yıl sonuna kadar bitmesi bekleniyordu. Musk, geçtiğimiz ay Twitter anlaşmasının spam/bot hesaplar nedeniyle askıya alındığını söylemişti. Twitter CEO’su tarafından yapılan açıklamalar Elon Musk’ı tatmin etmemişti.

Elon Musk’ın avukatı SEC temelli bir açıklama yaparak “Bu (Bot durumu), Twitter’ın birleşme sözleşmesi kapsamındaki yükümlülüklerinin açık bir ihlalidir ve Elon Musk, işlemi tamamlamama hakkı ve birleşme sözleşmesini feshetme hakkı da dahil olmak üzere bundan kaynaklanan tüm hakları saklı tutar” demişti. Bunun üstüne Elon Musk, Twitter’ı satın almaktan vazgeçti.

Twitter’daki Spam Hesaplar %20’yi Buluyor!

Yapılan hesaplara göre Twitter’ın yüzde 20’den fazlası sahte / spam / bot hesaplardan oluşuyor ve elinde kanıt olmamasına rağmen Elon Musk da buna inanıyor. “Parag Agrawal yaptığı açıklamalar ile yüzde 5’lik rakamı doğruladı” diyen Musk, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla “anlaşmanın kanıt gelmeden bu şekilde ilerlemeyeceğini” belirtmişti.

Twitter yönetimi, iptal edilen satın alımla ilgili olarak ‘Wachtell, Lipton, Rosen & Katz LLP’ firmasıyla anlaştığını duyurdu. Elon Musk’ın Twitter’ı satın alacağım açıklamaları sonrası anlaşmayı iptal etmesi şirkete büyük oranda zarar verdi. Bu nedenle Elon Musk’a resmi olarak bir dava açıldı. Musk için ‘şirketi kötüleyerek hisse değerini yok ederek çekip gideceğini zannediyor’ şeklinde bir açıklama yapıldı.

Elon Musk, Jack Dorsey’i Twitter Botları Hakkında Konuşmaya Çağırıyor!

44 milyar dolarlık Twitter teklifinden geri çekilen Musk, Twitter ile mahkemelik oldu. 17 Ekim tarihinde görülecek duruşma öncesinde ise tarafların avukatları dinleniyor. Son olarak Elon Musk’ın avukatları, Twitter’ın kurucusu ve eski CEO’su Jack Dorsey’i mahkemeye çağırdı.

Spam ve bot hesaplar konusunda bugüne kadar sessizliğini koruyan Jack Dorsey’den konu ile ilgili bir açıklama gelmedi. Dorsey’in mahkemeye katılıp katılmayacağı henüz gizemini koruyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz