En İyi Sanal Gerçeklik Oyunları

Sanal gerçeklik oyunlarından çıkamayanlar veya ilk kez deneyimleyecekler için en iyilerine yer verdiğimiz listemizle karşınızdayız. İşte; ‘En iyi VR oyunları.’ ‘En iyi sanal gerçeklik oyunları.’ ‘Sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu oyunlar.’ ‘Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynayabileceğiniz en iyi oyunlar.’ ‘Sanal gerçeklik oyunları.’ 

Bu yazımızda sanal gerçeklik gözlükleriyle VR deneyimini yaşayacağını en iyi 10 oyunu yazdık. Aynı zamanda oyunların içeriğine de kısaca değindik. İşte; ‘En iyi VR oyunları.’ ‘En iyi sanal gerçeklik oyunları.’ ‘Sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu oyunlar.’ ‘Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynayabileceğiniz en iyi oyunlar.’ ‘Sanal gerçeklik oyunları.’

En İyi VR Oyunları

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Uyumlu Oyunlar

  • Half-Life: Alyx
  • Beat Saber
  • Star Wars: Squadrons
  • Iron Man VR
  • Batman: Arkham VR
  • Farpoint
  • No Man’s Sky
  • Microsoft Flight Simulator
  • Falcon Age
  • The Elder Scrolls V: Skyrim VR
Half-Life: Alyx

Geliştirici: Valve Corporation

Platform: PC

Sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu oyunlar listemizde yer alan Half-Life: Alyx, Half-Life’ın üçüncü oyunudur. Birinci şahıs nişancı oyunu olan Alyx, 2020’de piyasadaki yerini aldı ve bu çıkışla da oldukça ses getirdi. Half Life 2’nin beş yıl öncesinde geçen serinin üçüncü oyununda, oyuncular Gordon Freeman yerine arkadaşı Alyx Vance’i kontrol ediyor. Half-Life hikâyesinin yeni bir bölümü olan oyunda, direniş üyeleri tarafından kurtarılan Alyx’in maceralarına tanık oluyoruz.

Beat Saber

Geliştirici: Beat Games

Platform: PS 4, PC, Oculus Quest

Benzersiz bir sanal gerçeklik deneyimi yaşayacağınız Beat Saber ile listemize devam ediyoruz. Beat Saber’de kendinizi neon görseller, elektronik müzik ve bir aksiyonun içinde buluyorsunuz. Oyuncular iki elinde yer alan sanal ışın kılıçları ile kendilerine doğru gelen farklı renklerdeki nesneleri vuruyorlar. Tempo yükseldikçe eğilmeniz, sağa ve sola kaymanız gerekebiliyor. Dolayısıyla oyunda hem tüm vücudunuzu kullanıyor hem de ritmi kaybetmemeye çalışıyorsunuz. Aynı zamanda Beat Saber’de 27’den fazla şarkı yer alıyor.

Star Wars: Squadrons

Geliştirici: Motive Studios

Platform: Xbox One, PS 4, PC

Squadrons, Star Wars evreninde geçen bir uzay savaş oyunudur. 2020’de piyasaya çıkış yapan oyun, çok oyunculu ve tek oyunculu mod içeriyor. Yalnızca VR özelinde olmasa da VR setleri de kullanılarak oynanabilen oyunda Galaktik İmparatorluk ve Yeni Cumhuriyet’in özelleştirilebilir pilotları olarak deneyim yaşıyorsunuz.

Iron Man VR

Geliştirici: Camouflaj

Platform: PS 4

Sanal gerçeklik oyunları adlı listemizde sırada Iron Man VR yer alıyor. Oyunda Tony Stark, Iron Man olarak kötülüklerle savaşabileceği teknoloji yaratmaya başlar. Dünya tarafından tanınan bir süper kahraman haline gelen Stark, hacker ve aktivist Ghost’un saldırısına uğrar ve bir mücadele başlar.

Batman: Arkham VR

Geliştirici: Rocksteady Studios

Platform: PS 4, PC

Listemizde süper kahramanlardan devam ediyor ve sırada Batman: Arkham VR oyununa yer veriyoruz. 2016 yılında çıkış yapan oyunda kendinizi Batman olarak Gotham sokaklarında buluyorsunuz. Bununla birlikte oyunda bir dedektif gözüyle şehri tecrübe ediyorsunuz. Çünkü burada Batman’i daha çok dedektif rolünde görüyoruz.

Farpoint

Geliştirici: Impulse Gear

Platform: PS 4

Sanal gerçeklik gözlüğü uyumlu oyunlardan biri olan Farpoint, birinci şahıs nişancı oyunudur. Bilim kurgu temalı olan oyunda, tüfek şeklinde tasarlanan ve bir kontrol cihazı olan PS VR Aim’i kullanabiliyorsunuz. PS VR Aim’in avantajı ise, oyuncunun hareketlerini yakından izlemesi ve bu sayede deneyimi çok daha üst seviyeye çıkarmasıdır. Görselleri ve atmosferi ile de oldukça başarılı olan Farpoint, bir grup bilim insanının kaza sonucu bilmedikleri bir gezegende mahsur kalmalarını ve hayatta kalma çabalarını hikâyesine taşıyor.

No Man’s Sky

Geliştirici: Hello Games

Platform: Xbox One, PS 4, PS 5, Xbox Series S, PC

2016 yılında çıkış yapan No Man’s Sky’da kendinizi bir bilim kurgu yolculuğunda buluyorsunuz. Oyuncular, serbestçe dolaşabildikleri evreni keşfediyor, uzay canlıları ile ticaret yapabiliyor, zırhlı savaş gemilerinden oluşan filolar ve üsler kurabiliyor, düşman gemileriyle savaşabiliyor. Star Wars Squadrons gibi yalnızca VR özelinde olmayan oyunu VR setleri kullanarak da oynayabiliyorsunuz.

Microsoft Flight Simulator

Geliştirici: Xbox Game Studios, Microsoft Corporation

Platform: Xbox Series S, PC

En başarılı simülatörlerden biri olarak görülen Microsoft Flight Simulator, VR desteği ile birlikte adından daha fazla söz ettirmişti. Uçuş heyecanının VR olarak deneyimlendiği oyun, birinci şahıs bakış açısıyla oynanabiliyor. Dünyanın dört bir yanındaki havalimanlarına gidebildiğiniz oyunda kendinizi adeta bir pilot gibi hissediyorsunuz.

Falcon Age

Geliştirici: Outerloop Games

Platform: PS 4, Nintendo Switch, PC

2019’da sektördeki yerini alan bir diğer VR oyunlarından Falcon Age’de gezegeniniz bir robot imparatorluğu tarafından işgal edilmiştir. Oyuncuların yapması gereken ise, evcil kuşu ile birlikte bu işgale karşı direnmek. Falcon Age’in oldukça güzel bir hikâyeye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

The Elder Scrolls V: Skyrim VR

Geliştirici: Bethesda Game Studios

Platform: PS 4, PC

Sanal gerçeklik gözlüğü ile oynayabileceğiniz en iyi oyunlar listemizi The Elder Scrolls V: Skyrim VR ile sonlandırıyoruz. 2017 yılında VR desteği ile çıkış yapan oyun, belki en iyilerinden değil fakat belli bir kitleye sahip olan ve ilgi çeken oyunlardan biri. Oyunun VR desteğinde grafiklerle ilgili olarak bir değişiklik söz konusu olmasa da etkileyici atmosferi ve harita çeşitliliği ile kaliteli bir deneyim yaşatıyor.

İlginizi Çekebilir:

En İyi 10 Açık Dünya Oyunu – Açık Dünya Oyunları

Oynanması Gereken En İyi Strateji Oyunları

En iyi OLED TV? Sony Bravia XR A90J OLED TV inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz