En İyi Strateji Oyunları
Okuma Süresi
3 dakika

Oyun içerikli oluşturduğumuz liste yazılarımızda bu kez, strateji oyunlarını değerlendirdik. Sizler için en iyi 10 strateji oyununu hazırladık. İşte; ‘En iyi strateji oyunları.’ ‘En iyi 10 strateji oyunu.’ ‘Gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunları.’ ‘Strateji oyunları’. ‘Oynanması gereken en iyi strateji oyunları.’ ‘Evde keyifle oynayacağınız strateji oyunları.’

Warcraft serisinden, en çok beğenilen Civilization serisine kadar gelmiş geçmiş en iyi strateji oyunları tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘En iyi strateji oyunları.’ ‘Strateji oyunları’. ‘Oynanması gereken en iyi strateji oyunları.’ ‘Evde keyifle oynayacağınız strateji oyunları.’

En İyi Strateji Oyunları

En İyi Strateji Oyunları

  • Total War: Warhammer 2
  • Warcraft 3
  • Warhammer 40,000: Dawn of War II 
  • XCOM 2
  • Civilization 6
  • StarCraft 2: Wings of Liberty
  • Rise of Nations
  • Company of Heroes 2: Ardennes Assault
  • Age of Empires II
  • Battletech
Total War: Warhammer 2

En İyi Strateji Oyunları

En iyi strateji oyunları listemize Total War: Warhammer 2 ile başlıyoruz. Paralel evren hikâyesinde geçen oyun, aynı zamanda fazla şiddet içeriyor. Geliştirilmiş grafikler sunan Warhammer 2’de hâkim olan ırklar arası savaşta, kıyasıya bir mücadele veriyorsunuz. Oyunda, rakibinizin size yapacağı stratejilere karşı hazırlıklı olmanız gerekirken, araziyi nasıl kullanacağınızdan nasıl pusu kuracağınıza kadar pek çok şeye de odaklanmanız gerekiyor. Kısacası, strateji oyun tutkunlarının gözdesi olabilecek nitelikte olduğunu söyleyebiliriz.

Warcraft 3

En İyi Strateji Oyunları

Strateji oyunları arasında en iyilerinden Warcraft serisinin 3’üncü oyunu olan Reforged, geliştirilmiş grafikleriyle PC oyunculuğunda önemli bir noktada yer alıyor. Beğenildiği kadar eleştirilere de maruz kalan oyunun strateji türünde ilgi çekici bir hikâyeye sahip olduğunu da söylemek gerek. Hem animasyon konusunda oldukça başarılı olan Blizzard, Reforged’da pek bir değişiklik yapamadığı için eleştirilerle karşılaşsa da Warcraft serisi strateji oyunlarının temelini oluşturanlardan biri.

Warhammer 40,000: Dawn of War II 

En İyi Strateji Oyunları

2010’da piyasadaki yerini alan Warhammer 40,000: Dawn of War II, çoklu oyuncu modu özelliği taşırken aynı zamanda dinamik bir senaryoya sahip. Hareketlerinize göre farklı senaryoların sizi beklediği oyun, fazla strateji gerektirmiyor. Fakat hem hikâyesi hem de başarılı grafikleriyle strateji oyun meraklılarının tecrübe etmesi gereken bir oyun.

XCOM 2

En İyi Strateji Oyunları

Oynanması gereken en iyi strateji oyunları listemize sırada XCOM 2 ile devam ediyoruz. Oyunda, hem düşman işgaline karşı bir mücadele verirken hem de işgalcilere karşı çeşitli stratejik hareketler içinde olmanız gerekiyor. Bilim insanlarından uzaylılara geniş bir evrende geçen XCOM 2, strateji konusunda başarılı olmayı gerektiriyor. Çünkü, bölgeyi uzay işgalinden kurtarmaya çalışırken diğer yandan onlarla işbirliği kuran insanları rehin alıyor ve önemli kişileri de işgalcilerin elinden kurtarmaya çalışıyorsunuz. Grafikleri bakımından da beğenilen oyun, gerçekçi bir deneyim yaşatıyor.

Civilization 6

En İyi Strateji Oyunları

Oyun sektörünün en beğenilenlerinden biri olan Civilization serisi, altıncı oyununu 2016 yılında piyasa çıkarmıştı. Çıkış yaptığında değişen grafikleri ve animasyon etkisiyle bir farklılık sunan oyunda, en zayıf anlarınız bekleneceği için derin bir strateji gerektiriyor. Serinin önceki oyunlarına göre daha fazla detay barındıran Civilization 6, strateji denince akla ilk gelenlerden biri.

StarCraft 2: Wings of Liberty

En İyi Strateji Oyunları

İlk olarak 1991 yılında oyun dünyasına adım atan Starcraft 2: Wings of Liberty, önemli strateji oyunlarından biri. Art arda sürekli oyun çıkarmak yerine 3 seri halinde hayatımıza giren oyunun ikincisi, Brood War’daki hikâyenin 4 yıl sonrasında geçiyor. Bu nedenle, Dominion’ların Terran ırkını ele geçirdiği bir dönemdeyiz.

Rise of Nations

En İyi Strateji Oyunları

Ordularla düşman kentlerin ele geçirilmeye çalışıldığı Rise of Nations’da şehirler kurarak sınırları genişletebiliyorsunuz. Kendine özgü güçlerin ve birimlerin bulunduğu 18 milletin olduğu oyunda, çeşitli kaynaklara sahip olmanız gerekiyor. Bunun için de kuracağınız stratejiler önemli hale geliyor. Kendi stratejinizi geliştirdiğiniz oyunda, ordunuzun gücü de önemli bir başka detay oluyor.

Company of Heroes 2: Ardennes Assault

En İyi Strateji Oyunları

Listemizde sırada Company of Heroes 2 ile sona geliyoruz. Strateji oyun meraklıları için akla ilk gelenlerden olan oyun, piyasadaki yerini uzun zaman önce aldı. Hikâyesinin 2. Dünya Savaşı’nda geçtiği oyunda, tek ve çok oyunculu olarak düşmanlarınızla savaşabiliyorsunuz. Oyuncuların, askerlere görevler vererek ilerlediği Company of Heroes 2’de kuracakları strateji de bir o kadar önemli.

Age of Empires II

En İyi Strateji Oyunları

1997 yılında macerası başlayan Age of Empires serisinin ikinci oyunu, strateji türleri arasında listedeki yerini alacak nitelikte. Oyunda, ırklardan birini seçiyorsunuz ve oynamaya başlıyorsunuz. Irklara göre yeteneklerin olduğu oyunda, çok oyunculu mod özelliği de bulunuyor.

Battletech

En İyi Strateji Oyunları

Listemizi Battletech ile sonlandırıyoruz. 2018 yılında çıkış yapan Battletech’de, robotlarınızla birlikte savaşta kıyasıya bir mücadele veriyorsunuz. Sıra tabanlı bir strateji oyunu olan oyunda, düşmanlarınızla savaşırken doğru stratejiyi bulmak durumundasınız. Yavaş ilerleyen hikâyesi nedeniyle uzun süreli bir deneyim yaşatan oyunun, zor olduğunu da söyleyebiliriz. Dolayısıyla basit ve kısa süreli strateji oyunlarını sevenlerin keyif alacağı nitelikte olmadığını ekleyelim.

İlginizi çekebilir:

Yeni Seri PlayStation 5 Piyasaya Sürüldü: 300 Gram Daha Hafif!

Call of Duty: Vanguard Alfa ve Beta Tarihleri Duyuruldu

Google bu saat markasını 2.1 milyar dolara aldı: Fitbit Versa 3 inceleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz