Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, vatandaşların maskesiz toplu taşıma kullanamaması ve marketlerde alışveriş yapamaması kararın üzerine ePttAVM, vatandaşlara ücretsiz maske hizmeti sunacak.

Sağlık Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın almış olduğu karar bağlamında, vatandaşların pazar ve market gibi kalabalık alanlarda maske kullanması zorunluluğu getirilmişti. Yine çalışan ve toplu taşıma kullanan vatandaşların da maske olmadan toplu taşıma kullanması kısıtlanmıştı. Tüm dünyada yaşanan maske krizi elbette ki ülkemizde de görülüyor. ePttAVM bu noktada vatandaşların zor durumda kalmaması için yeni bir uygulamaya geçti. Çalışmak ve markete gitmek durumunda olan ancak maskeye erişim sağlayamayan kişilere ePttAVM, ücretsiz olarak maske temin edecek. 

ePttAVM’nin online olarak işleme koyduğu yeni hizmet için, vatandaşların öncelikle belirli kriterlere uyması gerekiyor. ePttAVM’nin koymuş olduğu şartlar arasında elbette ki maske temininden yararlanacak kişilerin sokağa çıkma kısıtlamasının olmaması gerekiyor. Yani ePttAVM’den ücretsiz maske temini isteyen vatandaşların 20 yaşından büyük, 65 yaştan ise küçük olması gerekiyor. 

Sokağa çıkma kısıtlaması bulunmayan insanlar için sunulan ücretsiz maske hizmetinin başka bir kriteri bulunmuyor. Ancak sisteme kayıt olmak için internet sitesinde yer alan bilgileri vatandaşların doldurması gerekiyor. T.C. kimlik numarası, isim, soyisim, telefon numarası, e-mail adresi ve adres gibi bilgileri doğru bir şekilde dolduran vatandaşların bilgileri e-Devlet üzerinden doğrulanmak üzere sıraya alınıyor. Formu eksiksiz ve doğru dolduran vatandaşların siparişlerini yine PTT ücretsiz kargo ile vatandaşlara iletecek.

ePttAVM üzerinden sadece bireysel olarak değil, aynı zamanda aile üyeleri için de vatandaşlar sipariş verebiliyor. Ancak elbette ki internet sitesinde yer alan bilgileri yine eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak önemli. 

ePttAVM’nin vatandaşlara sunduğu ücretsiz maske temini için her vatandaşın haftada bir adet sipariş verme hakkı bulunuyor. Bir adet siparişte ise 5 adet maske kullanıcıya ulaşıyor. Yani ePttAVM üzerinden vatandaşlar her hafta kişisel olarak 5 adet maske imkanına ulaşmış oluyor. 

20-65 yaş arası vatandaşların ücretsiz maske sipariş verebileceği ePttAVM sitesi:

https://maske.epttavm.com/

Vatandaşlara her hafta ücretsiz olarak ulaştırılacak maskenin özellikleri:

5 Adet Cerrahi Maske 3 Katlı

Ürün Özellikleri:

  • Yumuşak ve ayarlanabilir, tahriş etmez, rahat takılır.
  • Fiberglass ve lateks içermemektedir.
  • Filtreli, üç katlı, tek kullanımlık, lastikli ve 3 kıvrımlı olarak üretilmiştir.
  • Yuvarlak lastikli ultrasonik dikişlidir.
  • Kolay kullanıma uygundur.
  • Hava geçirgen, kolay nefes almayı sağlayan non woven -kumaştan üretilmiştir.
  • Gipe lastik kullanmıştır ve tek kullanımlıktır.
  • Hijyenik ve CE’li dir.
  • Yüze tam uyumludur.
  • Beyaz, mavi, yeşil renklerden 1 tanesi gönderilecektir.

İlgili Haberler:

Koronavirüsün hava yolu endüstrisine zararı 250 milyar doları bulabilir

Koronavirüs sebebiyle otobüs ve marketler yapay zeka ile izlenecek

AKILLI TÜRK HAMAMI, TİKTOK, TİNDER, BİTCOİN – DigiToll #2048

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz