ericsson-5g-rapor-teknosafari

Ericsson tarafından yayınlanan yeni Mobilite Raporu, 2011 yılından bu yana mobil veri trafiğinde neredeyse 300 kat artış olduğunu belirtiyor.

Ericsson Mobilite Raporu, 2011 yılından bu yana mobil veri trafiğinin 300 kat artış yaşadığını belirtiyor. Mevcut ve geçmişe yönelik ağ verilerine dayanan bulguların yer aldığı raporda, son on yılı şekillendiren önemli eğilimlerin ve olayların yanında, 2027’ye yönelik tahminler de yer alıyor.

Ericsson Mobilite Raporu’na göre, 5G abone sayısının 2021 sonunda 660 milyona ulaşacağı öngörülüyor. Bu öngörü, 5G’nin bugüne kadarki en hızlı kullanıma alınan mobile nesil olacağına yönelik teorileri güçlendiriyor. Bu artış, 5G cihazlarının fiyatlarındaki kısmi düşüşün ve Çin ve Kuzey Amerika’da beklenenden daha fazla talep olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. Ayrıca, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde 4G abone sayısında 48 milyon artış görülürken, 5G kullanıcı sayısı se 98 milyon arttı. Yıl sonunda 5G ağların, 2 milyardan fazla insanı kapsayacağı tahmin ediliyor.

ercsson-mobilite-raporu-2021-teknosafari

Son tahminlere göre, 2027 yılına kadar dünya genelinde abone sayısında artış ile birlikte, 5G’nin baskın mobil erişim teknolojisi olacağı düşünülüyor. 2027’ye kadar 5G, dünya nüfusunun yüzde 75 gibi bir dilimini kapsayacak.

Ericsson Şebekelerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Fredrik Jejdling, konu ile ilgili “Mobil iletişimin son on yılda toplum ve iş dünyası üzerinde inanılmaz bir etkisi oldu. 2027 yılına baktığımızda mobil şebekeler, etkileşimde bulunma şeklimizden günlük yaşamımıza ve iş hayatımıza kadar, her zamankinden daha fazla etkiye sahip olacak. Ericsson Mobilite Raporumuzun son sayısı, teknolojinin öncülüğünde değişimin gitgide hızlandığını gözler önüne seriyor.” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Galaxy Watch modelleri için yeni özellikler yayınlandı

Huawei Nova 8i Türkiye’de Satışa Sunuldu: İşte Özellikleri

Turkcell, lisanslı yenileme merkezi tarafından yenilenen ikinci el cihaz satışına başladı

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz