Dünyanın önde gelen otomobil markalarından birisi olan Opel, yeni “Şimşek” logosunun tanıtımını yaptı. İlk kez IAA Münih Mobilite Otomotiv ve Yan Sanayi Fuarı 2023’te sergilenecek olan logo, kademeli olarak tüm Opel modellerinde uygulanacak. 

Markanın Compass (Pusula) tasarım anlayışını yansıtan yeni ve ikonik “Şimşek” logosu, 2024 yılından itibaren tüm yeni modellerde kullanılacak. Şimşek, elektrikle yakından ilgili olmakla birlikte Opel’in elektrikli mobilite çağına olan bakış açısını da simgeliyor. İşte dünya devinin yeni logosuna ilişkin detaylar!

Kademeli Olarak Uygulanacak

Avrupa’nın önde gelen otomobil üretici markalarından birisi olan Opel, kurulduğu günden bu yana dünya otomobil pazarında önemli bir paya sahip. Son dönemde elektrikli otomobil pazarındaki gelişimle beraber firmada da değişimler sürüyor. Son olarak bir logo değişikliğine giden üretici, logosunu “Şimşek” olarak tanıttım Kademeli olarak uygulanacak olan logo, Opel’in Compass (Pusula) tasarım anlayışını yansıtıyor. Logo hakkında açıklamalarda bulunan Opel CEO’su Florian Huettl; “Yeni Şimşek logomuz artık hiç olmadığı kadar markamızla özdeşleşiyor. Sadece yeniliğin ve ulaşımın geniş kitlelerle buluşmasına olan bağlılığımızı sembolize etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzü de yansıtıyor. Bu yıl ürün yelpazemizde 15 adet elektrikli modelimiz yer alacak. Gururla Opel gerçek anlamda elektrikleniyor diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Cesur ve Yalın

Dünyanın önde gelen otomobil firmalarından birisi olan Opel’in logo değişimi konusunda değerlendirmelerde bulunan Opel CEO’su Florian Huettl ise şunları söyledi: “Yeni Şimşek logomuz artık hiç olmadığı kadar markamızla özdeşleşiyor. Sadece yeniliğin ve mobilitenin geniş kitlelerle buluşmasına olan bağlılığımızı sembolize etmekle kalmıyor, aynı zamanda 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka olma taahhüdümüzün de altını çiziyor. Bu yıl ürün yelpazemizde 15 adet elektrikli modelimiz yer alacak”. Yine markanın Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mark Adams ise; “Şimşek, ‘Cesur ve Yalın’ marka felsefemizin simgesi. Keskin, daha özgüvenli yeni ‘Şimşek’ logomuz, destek çemberiyle kesişerek ikonik logomuza yenilikçi ve modern bir görünüm kazandırıyor. Yeni logomuz, Compass tasarım yaklaşımımızın merkezinde yer alıyor. Pusula, ön, arka ve iç tasarım öğelerimizin bel kemiğini oluşturuyor” diyerek logo hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz