Bitci, 3 metaverse projesine 30 milyon TL’lik yatırım yaptığını duyurdu. Yaptıkları yatırımlarla yetinmeyeceklerini belirten yetkililer, yatırımlarını 100 milyon TL’ye kadar yükselteceklerini açıkladılar. Mevcut 17 metaverse projesi için yapılan yatırım görüşmeleri devam ediyor.

Ülkemizde ilk blockchain ağını hizmete sunan ve Türkiye’nin popüler kripto para borsaları arasında yer alan Bitci, son zamanlarda sıkça konuşulan metaverse teknolojileriyle ilgili yatırımlarını genişletmek için ilk adımını attı. Bu kararla 30 milyon TL’yi 3 projenin yatırımına harcayan şirket, ilerleyen zamanlarda destek miktarını 100 milyon TL’ye kadar arttırmayı düşünüyor.

Bitci Dikkat Çeken Yatırımlara İmza Atıyor

Bitci’nin iştiraklerinden biri olan Bitci Ventures aracılığıyla yapılan yatırımlar incelendiğinde oldukça dikkat çeken projeler öne çıkıyor. Örneğin; Vrmars projesi, Mars’ı sanal ortamda inşa etti ve bu sayede koloni kuran yatırımcıların aktif olarak gelir etmesine yardımcı oluyor. Başka bir proje olan Meta Galactica ise bugün birçoğumuzun hayatında vazgeçilmez olarak yer alan e-ticareti metaverse ekosistemlerine taşıyor. Böylece şirketlerin hizmet ve ürünleri sanal dünyada tanıtılıp satılabiliyor. Yapılan üçüncü yatırım projesi ise YacthingVerse olarak karşımıza çıkıyor. Bu projenin amacı, yat sektöründe çalışan tüm markaların metaverse dünyasına taşınması.

Yatırım Yapılması Beklenen 17 Proje İçin Gözlemler Devam Ediyor

Yapılan yatırım projeleri belirttiğimiz üç projeyle sınırlı değil. Şirket, aktif olarak 17 metaverse projesini daha gözlemlemeye devam ediyor. Projeler arasından seçilenlere ise 100 milyon TL’lik ciddi ve önemli yatırımlar yapılması bekleniyor.

Bitci Holding CEO’su Onur Altan Tan, konuyla ilgili şu açıklamada bulunarak kapılarının herkese açık olduğunu vurguladı: Metaverse projelerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda pek çok proje geliştiricisi ile görüşmelerimiz sürüyor. Yatırım yaptığımız projeleri ekiplerimizle de teknik olarak destekleyerek dünyada ses getirecek projelere imza atmaya devam edeceğiz. Metaverse projeleri geliştiren ve kendilerine Bitci Ventures gibi güçlü bir destek arayan tüm proje geliştiricileriyle görüşmeye ve onları da desteklemeye hazırız. Bu kapsamda önümüzdeki dönemde ulusal ve uluslararası nitelikteki proje ve iş birliklerimizle farklı şirket ve kuruluşlara Blockchain ve Metaverse platformlarımızda ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz