Facebook Messenger’a arkadaşlarınızla bir konu üzerinde tartışabilme imkanı sunacak yeni bir özellik eklendi. Facebook’un mesajlaşma uygulaması olan Messenger’da artık kullanıcılar ‘Discuss with Friends’ özelliğiyle arkadaşlarıyla daha kolay fikir alışverişi yapabilecek.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan Facebook, Messenger’ı sadece mesajlaşma uygulaması olmaktan çıkaralı uzun zaman geçti. Facebook, Messenger’da kullanıcılara anket oluşturma, çiçek siparişi verme, oyun oynama gibi özellikler sunuyor. Popüler sosyal medya platformu, Messenger’a yeni özellikler eklenmeye ve platformun kullanım alanını geliştirmeye yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor.

Messenger’da kullanıcılara sunulan pek çok farklı özellik zaten mevcut. Uygulamada favori grup konuşmalarınızı öne çıkarabilir, ya da istediğiniz bir sohbetin rengini değiştirebilir, arkadaşlarınızla ‘sohbet konuları’ belirleyebilir ve istediğiniz bir grup konuşmasına isim verebilirsiniz. Yani Facebook, mesajlaşma uygulamasını kullanıcılara istedikleri kadar kişiselleştirebilme imkanı sunarak insanları platformda tutmaya yönelik yeniliklerde bulunuyor.

Facebook şimdi de Messenger’a geçtiğimiz yıllarda denendiği bilinen bir özelliği ekledi. ‘Discuss with Friends’ (Arkadaşlarla Tartış) özelliği ile kullanıcılar artık istedikleri herhangi bir konuyla alakalı ‘tartışma’ alanı oluşturabilecek. Uygulamaya yeni eklenen özellik arkadaşlarınızla aklınıza takılan bir konuda diyoloğa girme imkanı sunacak.

Messenger uygulamasına yeni eklenen özellik hem iOS hem de Android ekosistemleri üzerinden kullanılabilir durumda.