Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

EA Sports, FIFA 21 oyununu eski konsollarda oynayacak oyuncuların daha sonradan, yeni nesil konsollara geçmesi durumunda oyun kayıtlarında bazı sorunların oluşabileceğini doğruladı.

EA Sports firmasının önümüzdeki aylarda çıkacak olan yeni oyunu FIFA 21, dün duyuruldu. FIFA 21’in Xbox Series X ve PlayStation 5 konsollarına da geleceğini duyuran EA Sports, aynı zamanda PlayStation 4 ve Xbox One platformlarında da oynanılabileceğini açıkladı. Bu durum, oyuncular tarafından olumlu olarak karşılandı.

EA Sports’un yaptığı açıklamaya göre PlayStation 5 ve Xbox Series X konsollarında oynayabildiğiniz oyunu, PlayStation 4 ve Xbox One konsollarında da herhangi bir ücret gerektirmeden oynayabileceksiniz. Yeni gelen bir açıklamaya göre de bu konsollar arası geçişte oyundaki ilerlemelerinizin aktarılırken bazı sorunlara yol açabileceği yönünde. Yani, PlayStation 4 konsolundaki oyunda kaydettiğiniz ilerlemeyi PlayStation 5 konsoluna taşıyamayabilirsiniz.

FIFA 21 İlerlemeleri Taşınamayabilir

EA Sports’un yaptığı bir diğer açıklamaya göre oyun içi yaptığınız ilerlemeler, her konsola özel olarak ilerleyecek ve kaydedilecek. Bu ilerlemeler de konsollar arası sorunlara yol açabilecek.

FIFA 21’in Fiyatı

FIFA 21 çıkacağı platforma göre özel bir fiyata sahip olacak. Oyunun ayrıca üç ayrı sürümü bulunuyor ve bu sürümlerin de kendi içlerinde ayrı bir fiyatları bulunuyor. Oyunun şu andaki en uygun fiyatı PC’deki Standart sürümü olacak. Steam ve PC üzerinden FIFA 21’i satın almak isteyen oyuncular standart sürümü 419,99 TL’den satın alabilecekler. Bunun dışında standart sürüme PlayStation 4 kullanıcıları 499,00 TL’ye satın alabilirken, Xbox One kullanıcıları da 497,50 TL’ye satın alabilecekler. FIFA 21’in PlayStation 5 ve Xbox Series X fiyatları henüz açıklanmadı.

FIFA 21 Çıkış Tarihi

EA Sports’un yeni oyunu FIFA 21 üstte de belirttiğimiz gibi üç ayrı sürümle oyuncular ile buluşacak. Bu sürümler; Standart sürüm, şampiyonlar sürümü ve ultimate sürümdür. FIFA 21’i Ultimate Sürüm olarak satın aldıysanız 6 Ekim tarihinde, Standart ya da Şampiyonlar sürümüyle satın aldıysanız da 9 Ekim tarihinde oynamaya başlayabileceksiniz. Oyunun PlayStation 5 ve Xbox Series X konsolları için çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

İlginizi çekebilir:

FIFA 21, Kısa Bir Video İle Duyuruldu – Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz