Forbes, her yıl paylaştığı Dünyanın En İyi İşverenleri listesini bu yıl altıncı kez yayınladı. 800 şirkete yer verilen listede 2 Türk şirket de yer aldı!

COVİD-19 salgınından sonra, dünya çapında çalışma sistemlerinde pek çok değişiklik meydana geldi. Kişisel sağlığı korumak için, pek çok şirket bu süreçte uzaktan çalışma sistemine geçiş yaptı. Ayrıca bu süreçte hem iş verenler hem de çalışanlar amaç odaklı çalışmanın önemini kavradı. Elbette çalışma koşullarından yakınarak işinden ayrılan birçok çalışan da oldu. Sonuç olarak nitelikli iş gücü dünya çapında bir endişe kaynağı haline geldi.

Peki bu süreçte en iyi işveren rolünü üstlenen şirketler hangileriydi? Forbes, her yıl yayınladığı Dünyanın En İyi İşverenleri listesinin, bu yıl yayınlanan 6. sayısında bu sorunun cevabını verdi.

800 İşverenin Yer Aldığı Listeye Türkiye’den 2 Şirket Dahil Oldu!

Statista tarafından 57 ülkeden 150 binden fazla tam ve yarı zamanlı çalışanın cevaplarıyla oluşturulan listede, uluslararası faaliyet gösteren tam 800 şirket yer aldı. O listeye Türkiye’den de 2 şirket dahil olmayı başardı. Peki o listede hangi şirketler yer alıyor?

Dünyanın En İyi 20 İşvereni!

Dünyanın en iyi iş verenleri listesinin ilk 20 üyesi şu şekilde:

 1. Samsung Group – Güney Kore
 2. Microsoft – ABD
 3. IBM – ABD
 4. Alphabet – ABD
 5. Apple – ABD
 6. Delta Air Lines – ABD
 7. Costco Wholesale – ABD
 8. Adobe – ABD
 9. Southwest Airlines – ABD
 10. Dell Technologies – ABD
 11. Lockheed Martin – ABD
 12. Cisco Systems – ABD
 13. BMW Group – Almanya
 14. Amazon – ABD
 15. Decathlon – Fransa
 16. Adidas – Almanya
 17. Airbus – Hollanda
 18. Ferrari – İtalya
 19. Fraunhofer Society – Almanya
 20. Reliance Industries – Hindistan

İlk sıralarında Samsung, Apple, Microsoft, Amazon, Adidas, Decathlon gibi isimlerin yer aldığı liste, 2 Türk şirkete de yer verdi. Bu listeye Koç Holding 161. sıradan dahil olurken, Sabancı Holding 574. sıraya yerleşti.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz