PS Plus zammı
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Kısa süre önce Sony, kullanıcılarına gönderdiği e-posta ile PS Plus aboneliklerine bir zam geleceğini duyurmuştu. 1 Mayıs ile başlayacak olan PS Plus zammı, Covid-19 salgını sebebiyle geri çekildi. Şu an geçerli olan fiyatlar ile devam edilecek.

Sony’nin eğlence ve oyun konsolu PlayStation 4, dünyanın en popüler konsollarından biri. Tabii ki çoğu teknoloji firması gibi Sony’de, PlayStation tarafında sadece oyun ve konsol satışı gerçekleştirmiyor. Aynı zamanda Sony, kullanıcılarına ekstra avantajlar sağlayan PS Plus (PlayStation Plus) abonelik sistemini de satıyor. Aylık abonelik sistemine sahip olan PS Plus, oyuncuların online olarak bağlantı kurmasına, indirim dönemlerinde ekstra indirim kazanmalarına ve her ay bedava oyunlara sahip olmalarına yarayan bir hizmet. Kısa süre önce PlayStation tarafından aylık, üç aylık ve yıllık paketler ile satılan bu hizmete zam geleceği duyurulmuştu. Kullanıcılara gönderilen e-posta ile birlikte, uygulanacak zam bildirilmişti. Ayrıca bu tarz abonelik sistemlerinde oluşacak zamlardan 60 gün önce haber verileceğinin de altı çizilmişti. 1 Mayıs tarihinde uygulanmaya başlanacak olan zam ile aylık abonelik 23.99 TL’den 39.99 TL’ye yükselecekti. Üç aylık abonelik paketi 74.99 TL’den 99 TL’ye, bir yıllık paket ise 179.99 TL’den 239 TL’ye yükselecekti. Erkenden bildirilen bu PS Plus Zammı geriye çekildi.

Coronavirüs sebebiyle bazı firmalar ekonomik anlamda kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaya çalışıyor. Bu noktada Sony’nin, 1 Mayıs tarihinde getireceği PS Plus zammı geri çekildi. Belli bir süre daha, şu an kullanılan abonelik fiyatları kullanılacak. İlerleyen dönemlerde oluşacak başka zam olursa, Sony kullanıcılarına 60 gün önceden haber verecek. 

PS Plus Nisan oyunları

PS Plus Nisan oyunları

PlayStation Plus, abonelerine her ay irili ufaklı oyunlar veriyor. Bu ay verilecek bedava oyunlar Uncharted 4: A Thief’s End ve Dirt Rally 2.0 olarak açıklandı. Şu an indirilebilir durumda olan oyunları, kütüphanenize eklemeniz durumunda, PS Plus aboneliğiniz devam ettiği sürece indirebiliyorsunuz.

Uncharted 4: A Thief’s End nasıl bir oyun?

Uncharted 4: A Thief's End nasıl bir oyun? 

PlaySation özel yapımları arasında önemli bir yere sahip, Uncharted serisi. Uncharted serisinin son oyunu olan Uncharted 4: A Thief’s End, baş karakterimiz Nathan Drake’in son ve büyük macerasını konu alıyor. Geçmişin izlerini fazlasıyla gördüğümüz bu oyunda, Nathan Drake hem kendisi, hem abisi hem de akıl hocası Sully ile başlarına gelen beladan kurtulmaya çalışıyorlar. Konsol özel yapımı olarak 2016 yılında piyasaya sürülen Uncharted 4: A Thief’s End’in, şu an için resmi satış fiyatı 84 Türk lirası. Ama PS Plus abonelerine Nisan ayı içerisinde ücretsiz. 

Dirt Rally 2.0 nasıl bir oyun?

Dirt Rally 2.0 nasıl bir oyun? 

Hızlı yarışları, özellikler ralli sever bir oyuncuysanız, bu oyun tam size göre. Dünyanın birçok farklı bölgesinden ralli yapılabilecek haritaları oyuncularına sunan Dirt Rally 2.0, simülasyon öğeleri taşıyan bir yarış oyunu. Yani, yarış sahalarının ve manzaraların güzelliği kadar, araba kullanma mekaniklerinin zorluğu ve gerçekçiliği ile de farklı bir eğlence sunuyor. Mekanikleri sebebiyle her oyuncu tarafından oynamayacak olsa bile, Dirt Rally 2.0 başarılı bir yarış oyunu. Dirt Rally 2.0’ın şu an resmi satış fiyatı 199 Türk lirası. Ama PS Plus abonelerine bu ay ücretsiz.  

30 bin liraya Huawei Mate Xs mi? Denizli’de üzüm bağı mı?

PlayStation 5 kontrolcüsü, DualSense ‘in özellikleri ve tasarımı paylaşıldı 

 

 

  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz