Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika
Dünyanın en yaygın e ticaret platformlarından birisi olan Getir, ekonomik hacmini artırmaya devam ediyor. İddia edildiğine göre Getir, Almanya’da faaliyet gösteren Flink adlı teslimat şirketini de satın almak istiyor.
Financial Times tarafından gündeme gelen iddiaya göre, yaygın olarak kullanılan e ticaret firmalarından birisi olan Getir, büyümek için bir adım daha attı. Almanya’da hizmet veren Flink adlı firmanın Getir tarafından alınacağı iddia edildi. İşte detaylar!

Getir Büyümeye Devam Ediyor

Türkiye’de faaliyet gösteren e-teslimat sitelerinden birisi olan Getir, büyüme hamlelerine bir yenisini daha katmak üzere. Firma hakkında iddia edildiğine göre Almanya’da faaliyet gösteren Flink adlı şirketi satın almayı düşünüyor. Financial Times tarafından yapılan habere göre teslimat odaklı faaliyet yürüten şirket, Almanya’da kurulan ve aynı amaca hizmet eden Flink’i satın almak istiyor. Bundan daha birkaç ay önce yine Almanya’da faaliyet göstermekte olan Gorillas’ı satın alan şirket, bunun için tam 1.2 milyar dolar harcamıştı. Gazete tarafından yayınlanan haberde farklı önemli bilgiler yer almıyor. Hatta Reuters, bu konu ile ilgili olarak hem Getir hem de Flink’le bağlantı kurduğunu fakat konuya ilişkin net bir cevap alamadığını duyurdu.

Getir Flink’i Satın Alabilecek mi?

Ekonomik krizin global ölçekte yayılmasına rağmen bazı şirketler iflasa doğru giderken bazı şirketlerse büyüme yolunda adımlar atıyor. Türkiye’nin önemli elektronik teslimat şirketlerinden birisi olan Getir, bu dönemde küçülen dev şirketlerin aksine büyümeyi tercih etti ve bu konuda adımlar atmaya devam ediyor. Financial Times’ın bu konuya aşina olan kaynaklarına dayandırdığı haberinde Getir’in Flink’i satın alacağı duyuruldu. Ancak yine aynı kaynaklar, Getir tarafından söz konusu alım kararının kesinleşmediğini açıkladı. Getir ya da Flink’ten herhangi bir netlik gelmediğini söyleyen kaynaklar, söz konusu haberlerin şimdilik yalnızca birer iddiadan ibaret olduğunu belirtti. Hatta konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadan, net bir şey söylemenin de mümkün olmadığı vurgulandı. Getir’in, kurucu ortaklarından olan Tuncay Tütek’in ve Getir CEO’su Batuhan Gültakan’ın sosyal medya hesaplarına bakıldığında da bu konuda herhangi bir paylaşıma rastlanmış değil.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz