Google Earth, kullanıcılarına kendi hikayelerini yaratma imkanı sunarak Voyager özelliğini geliştirecek. Kullanıcılar oluşturdukları turları, diğer kullanıcılarla da deneyimleme imkanına sahip olacak.

Google Earth 2017’de güncellendi ve uygulamaya Voyager (Gezgin) adlı bir bölüm eklendi. Kullanıcılar dünyanın bazı bölgelerine rehberli turlar sunan bir bölümle Google Earth’ü kullanıyordu. Gezgin bölümü özellikle öğrenciler ve araştırmacılar için kullanışlı olması planlanıyordu. Şirket artık, bu özelliği genişleterek kullanıcıların kendi kapsamlı hikayelerini ve sunumlarını oluşturmaya olanak sağlayacak.

Google Earth’ün yeni özelliği ile birlikte kullanıcılar sunulan yeni araçlarla Street View resimlerini, 3 boyutlu görüntüleri, metin slaytlarını, yer işaretleyicilerini vb. kullanarak bir hikaye ve sunum oluşturabilecek. Kullanıcıların kendilerinin oluşturduğu bu sunumları izleyenler Google Earth kapsamlı dünya haritasında hikayeleri izleyerek yolculuk yapabilecek.

Google, Earth’e gelecek yeni özelliğini duyurmasıyla birlikte kullanıcıların oluşturduğu küçük bir galeri oluşturdu. Kullanıcıların oluşturduğu İtalya’da Rönesans mimarisi turu, Walk Two Moons romanının yeniden canlandırması gibi ilgi çekici özellikler galeride sergilendi.

Google’ın Earth’e getirdiği bu özellikle birlikte ilerleyen zamanlarda Haritalar’ın daha çok sosyal bir ağa dönüşme çabasının bir parçası olarak yorumlanıyor. Google’ın konum tabanlı hizmetlerini daha eşit bir noktaya getirme çalışması kullanıcıların Haritalar’ı sadece hizmet ve bilgi almak için değil, aynı zamanda uygulamaların içinde güzel ve keyifli zaman geçirmeleri için geliştirilmiş özellikler olduğu da düşünülüyor.

Google ayrıca geçtiğimiz günlerde Haritalar’da belirli şehirlerde ve Yerel Kılavuzları takip etmelerine izin vereceğini açıklamıştı. Derinlemesine incelemeler yazan ve fotoğraflar gönderen kullanıcılar, bu sayede ziyaretçilerine, topluluklarına eksiksiz sunumlar sağlayabiliyorlar.