Navigasyon tercihlerinin birinci sırasında yer alan Google Haritalar, yeni bir özellikle kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Google artık Haritalar’daki kullanıcılara uygulama üzerinden profil düzenleyebilme özelliği sunacak.

Dünyanın en çok tercih edilen navigasyon servislerinden biri olan Google Haritalar, yeni bir özellikle daha karşımıza çıktı. Google, bundan sonra Haritalar’daki kullanıcı profillerinin Android uygulaması üzerinden düzenlenebileceğini duyurdu.

Pek çok hizmet sunan Google Haritalar’a yeni özellikler eklenmeye devam edecek gibi duruyor. Google Haritalar’da artık kullanıcılar genel profil ayarlarını mobil uygulama üzerinden düzenleyebilecek. Yeni gelen özellikle birlikte artık kullanıcılar uygulamaya isim ve özgeçmiş ekleyebileyebilecek. Eskiden sadece içerik katkısı yapılabilen ve Yerel Rehber puanlarını kontrol edebilen kullanıcılar artık uygulamaya profil özelliklerini de ekleyebilecek.

Yeni gelecek olan özellik Google Haritalar’ın Android versiyonu için yayınlandı. Bu güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar profilleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olabilecek. Kullanıcılar uygulamada sol tarafta bulunan ‘Profil’ bölümüne tıklayıp adını ve fotoğraflarını düzenleyebilir ayrıca profiline biyografi ekleyebilir durumda.

Google Haritalar’a bu özellik eklenmiş durumda lakin henüz kullanıcılara sunulmuş değil. Uygulamanın söz konusu özelliği ne zaman kullanıcılara açılacağı şu an için bilinmese de, kısa süre sonra kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

iOS kullanıcılarının ise bu özellikten ne zaman faydalanabileceği hakkında yapılmış resmi bir açıklama da bulunmamakta.