Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Google Maps’in yeni gelecek özelliği sayesinde artık yabancı bir ülkede iletişim kurmak kolaylaşacak.

Google Maps’e, sık seyahat eden insanları ve turistleri memnun edecek bir özellik geliyor. Yeni gelecek olan özellik sayesinde dili bilinmeyen bir yerde iletişim oldukça kolaylaşacak gibi duruyor.

Günlük hayatta da oldukça geniş bir kitle tarafından kullanılan Google Maps seyahatlerde de sık sık tercih edilen bir uygulama. Özellikle dili bilinmeyen bir ülkeye gidildiğinde bir yerden başka bir yere gitmek bazen külfet olabiliyor. Bu iletişim engelini azaltmayı hedefleyen Google’da platformu bir üst segmente taşımayı planlıyor.

iOS ve Android mobil işletim sistemlerine gelen yeni güncellemeyle birlikte artık navigasyon uygulaması konuşabilecek. Mekan isimlerini yerel dilde sesli olarak söyleyebilecek uygulama, dili bilinmeyen herhangi bir yerde iletişimi oldukça kolaylaştıracağa benziyor. Uygulamada artık gideceğiniz yerin ismi ve adresi sesli bir şekilde, seçtiğiniz dilde telaffuz edilebilecek.

Yeni gelecek olan özellik sadece mekan ismi için geçerli olmayacak. Eğer mekan isminden fazlasına ihtiyaç varsa, Google Maps sizi direkt Translate uygulamasına yönlendirmek için link sağlayacak. Tabi ki Translate uygulamasına geçişi sağlayabilmek için cihazda Translate uygulamasının indirilmiş olması gerekiyor.

Şu an için 50 farklı dil desteği sunan Google Maps, ilerleyen süreçlerde farklı birçok dilin ekleneceğini de belirtti.