TikTok, platformunda yeni bir düzenlemeye gidiyor. Kullanıcılar yeni gelecek düzenlemeyle artık profillerine e-ticaret sitelerindeki satış kanallarının bağlantılarını ekleyebilecek.

on dönemlerin en hızlı parlayan ve başarısını devam ettiren TikTok yeni düzenlemelerle hem mevcut kullanıcılarını elinde tutmaya hem de yeni kullanıcı edinmeye devam edecek gibi duruyor. Video paylaşım uygulaması TikTok, özellikle influencer’ları ve e-ticaretle ilgilenen insanları kendine daha çok çekecek olan bir yenilikle kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Artık TikTok, kullanıcılara profillerine sabitleyebilecekleri bağlantılarla satış yapabilme imkanı sunacak. Şirket ayrıca yayıncılara, izleyicilerini alışveriş sitelerine kolayca yönlendirme olanağı da sağlayacak.

TikTok, Çin merkezli ByteDance tarafından geliştirilen bir platform. Konuyla alakalı olarak ByteDance sözcüsü açıklamalarda bulundu. ByteDance sözcüsü açıklamalarında şunları ifade etti: “Kullanıcılarımızın uygulama deneyimini geliştirmek için her zaman yeni yollar deniyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de, topluluğumuzdaki yaratıcı ruhu öne çıkarmaya odaklanıyoruz”

1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan TikTok’un bu özelliği sevilir ve kullanıcıları tarafından tercih edilirse e-ticaretin kalbi olma yolunda hızla ilerleyebilir. Platformda sosyal ticaret dönemini başlatan TikTok, yeni özellikleriyle kendi tarafına daha fazla reklamveren çekmeyi de hedefliyor.