Geçtiğimiz günlerde özellikleri ortaya çıkan Samsung Galaxy S20 ailesinin en son üyesi Galaxy S20 Plus’a ait görüntüler de sızdırıldı. Samsung Unpacked 2020 etkinliği ile karşımıza çıkacak olan modellerden biri olan Galaxy S20 Plus’a ait sızdırılan görüntüleri haberimizde bulabilirsiniz. İşte çalışırken görüntülenen Samsung Galaxy S20 Plus:

11 Şubat 2020 tarihinde tanıtılması planlanan Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 Plus ve Glaxy S20 Ultra’ya ait sızıntı haberleri gelmeye devam ediyor. Merakla beklenen Galaxy S20 ailesinin görseller, XDA-Developers tarafından sızdırıldı. Bu sayede net olarak görebildiğimiz model bugüne kadar sızdırılan görselleri de doğrular nitelikte. Telefonun arka tarafında göze çarpan ilk detay ise kameraların kurulumu. Toplamda 4 kamera, flaş ve mikrofon açık bir şekilde görülüyor. Bu sayede video kayıtlarındaki ses kalitesini arttırmayı hedefleyen Samsung, telefonun sağında ses açma-kısma işlevi için bir tuş ve açma-kapama işlevi için de bir tuş eklemiş durumda. Önceki Samsung Galaxy S10 serisinin aksine Bixby tuşu bu modelde yok.

s20 plus ile ilgili görsel sonucu

Ekranın ön kısmı bize çok ince bir çerçeve sunuyor. Infinity-O adı verilen ekran sayesinde telefonun ekranı eskisinden daha az kavisli. Görseli sızdıran kaynağa göre telefon Google Pixel 2XL modeline oldukça benzer. Galaxy Note 10’dan daha küçük bir ekrana ve ön camının üstünde bir kameraya sahip olan model kutusundan ekran koruyucusu ile birlikte çıkacak. Amerika Birleşik Devletlerinde cihazın Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi ve ABD dışında Exynos 990 ile sunulması bekleniyor.

Ekrana entegre edilen parmak izi okuyucusu ve 5G desteği ile sunulacak bu model ile birlikte tüm Galaxy serisi telefonlarda 5G desteğinin gelmesi bekleniyor. Bu telefonu Galaxy S20 Plus olarak değerlendiriyoruz. Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy ailesi ile üst düzey modellerini kullanıcılar ile buluşturuyor. Bu yıl ufak bir değişiklik ile Galaxy S20 Ultra modeli de duyurulacak. Aileye yeni eklenen bu model ile alışık olduğumuz sınıflandırmaya bir yeni model daha eklenecek.

Galaxy S20 Ultra’nın muhtemelen beşli bir kamera kurulumu ile tanıtılması bekleniyor. ISOCELL Bright HM1 adı ile tanıtılan bu modüle özel olarak 108 megapiksel sensör sunulacak. Ancak diğer telefonlardan farklı olarak beşli kurulumda en çok dikkat çeken kamera ise periskop olarak adlandırılıyor ve Galaxy S20 Ultra modeline 5x optik zoom ve 100x dijital zoom kabiliyeti kazandıracağı biliniyor. Ayrıca modelin arkasında 3D ToF adı verilen sensör ve ultra geniş açılı kamera da kullanıcılara sunulacak. 8K video çözünürlüğünde 30 fps yenileme hızıyla video çekebilecek bu model 5.000 mAh batarya kapasitesi de sunacak.