Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
Akıllı telefon teknolojisinde her geçen gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Yeni modellerle gelen markalar arasında yılın en çok bekleneni ise Google Pixel 8 ile ilgili bilgiler. Ekim ayında tanıtımının yapılması beklenen Google Pixel 8 serisinin ekran bilgileri hakkında ise önemli bilgiler sızdırıldı.
Google tarafından geliştirilen ve pazarlanan bir akıllı telefon serisi olan Google Pixel’in, yeni serisi olan Google Pixel 8 serisinin ekran özellikleri hakkında önemli bilgiler sızdırıldı. İşte merakla beklenen Google Pixel 8 serisinin ekran özellikleri ve detaylar!

Ekim Ayında Tanıtılacak

Amerikalı teknoloji devi Google tarafından geliştirilen ve henüz Ekim ayında tanıtımı gerçekleşecek olan Google Pixel 8 serisi hakkında birçok merak edilen konu bulunuyor. Telefonun hangi teknik ve donanım özelliklere sahip olduğuna dair her geçen gün yeni bir bilgi sızdırılırken, şimdi de ekran özellikleri konusunda bazı bilgiler sızdırıldı. Yılın en çok beklenen akıllı telefonları arasında yer alan Google Pixel 8 serisi, oldukça iddialı bir şekilde gelmeye hazırlanıyor. Android işletim sistemi konusunda en iyi deneyimi sunacağı beklenen telefonlardan birisi olan Google Pixel’in en yeni serisi Pixel 8’in hem tasarımı hem de donanımı açısından büyük yenilikler bekleniyor.

Pixel 8 Ekranı Küçülecek

Dünyanın en popüler teknoloji şirketlerinden birisi olan Google Pixel’in Ekim ayı içerisinde tanıtımını yapması beklenen Pixel 8 hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. EqualLeaks adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından sızdırılan bilgiler ile Google Pixel 8’in ekran bilgileri hakkında bazı bilgiler paylaşıldı. Adı geçen kullanıcı Google Pixel 8 Pro’nun ekranları hakkında neredeyse her şeyi herhangi bir kaynak vermeden paylaştı. Fakat güvenilir bir sızıntı kaynağı olarak kabul edilen kullanıcının verdiği bilgilere göre Google, Pixel 8 serisinde selefine göre kıyaslandığında ekrana dair bazı değişiklikler yapacak. Bu değişikliklerden en göze çarpanı ise Pixel 8’in ekranında küçülmeye gidilmesi. Pixel 8 Pro’nun ekranı ise aynı boyutlarda kalsa da kavisini kaybettiği söyleniyor. Diğer yandan Pixel 8’in çözünürlüğü Pixel 7 ile aynıyken, Pixel 8 Pro’nun çözünürlüğünün Pixel 7 Pro’nun çözünürlüğünden bir miktar daha az olacağı bekleniyor. Hatta daha somut bir şekilde söylemek gerekirse, Pixel 8 Pro’nun ekran çözünürlüğü 2992×1334 pikselken Pixel 7 Pro’nun ki 3120×1440 piksel olarak bekleniyor. Ancak bu farkların kullanıcı deneyiminde çok fazla bir fark yaratmayacağı düşünülüyor. Ayrıca her iki telefonda da OLED ekran olacağı da netleşmiş olan bilgiler arasında yer alıyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz