Huawei Mate X2 Katlanabilir Telefon

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, yeni ‘Mate X2’ katlanabilir akıllı telefon modelini 22 Şubat’ta tanıtacak. Aktarılan detaylara göre; cihaz, kendinden önceki modellerin aksine bu kez içe doğru katlanacak.  

Çin merkezli teknoloji devi HuaweiŞubat ayı sonlarında yeni katlanabilir akıllı telefon modelini görücüye çıkarmaya hazırlanıyor. Resmi Huawei ‘Weibo’ hesabı üzerinden paylaşılan bir gönderiye göre şirket, yeni katlanabilir akıllı telefon modelini ‘Mate X2’ ismiyle tüketici beğenisine sunacak. Cihaz, 22 Şubat’ta gerçekleştirilen bir etkinlikte tanıtılacak. Telefon ayrıca; kendinden önce piyasaya sürülen ve dışa doğru katlanan ‘Mate X’ ve ‘Mate XS’in aksine, bu kez içe doğru katlanacak.  

Diğer yandan; Huawei’nin, geçmişte ‘Samsung Galaxy Fold’a benzer prototip tasarımları bırakmış olduğu da biliniyor. Yeni tasarımın içe doğru katlanması ise şirketin, konuya ilişkin yaklaşımını önemli oranda değiştirmiş olduğunu ortaya koyuyor.  

Huawei ‘Mate X2’ akıllı telefon modelinin teknik özelliklerine ilişkin detaylar, henüz paylaşılmadı 

Huawei Mate X2

Huawei ‘Mate X2’ akıllı telefon modelinin teknik özelliklerine ilişkin detaylar ise henüz paylaşılmadı. Şirket CEO’su Richard Yu, kısa bir süre önce yaptığı bir açıklamada ‘Mate X2’yi bir süredir kullandığına ve cihazın sürprizlerle dolu olduğuna işaret etti. Teknoloji devinin; ABD ambargosuna bağlı olarak yaşadığı tedarik sorunları nedeniyle, kaç birim üretim yapabileceği ise henüz bilinmiyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Katlanabilir ekranlı Huawei Mate X2’nin bazı bilgileri sızdırıldı

Huawei, Mate X2 için Katlama İzini Ortadan Kaldıran Patent Aldı

30 bin TL’lik Huawei Mate Xs, bir gün içerisinde tükendi!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz