iPhone 14 Pro  ile önemli bir zirveye daha ulaşan Apple adeta dur durak bilmiyor. Burada elde edilen başarı ve beğeninin devamını sağlayacak olan iPhone 15 serisi ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son bilgilere göre iPhone 15 serisinde iki yeni renk seçeneğinin daha olacağı iddia edildi.
Daha iPhone 14 Pro’nun şöhreti devam ederken iPhone 15 serisine ilişkin iddialar ortaya çıkmaya başladı bile. Elde edilen sızıntılara ve iddialara göre iPhone 14 Pro’da gördüğümüz mat arka yüzey iPhone 15’te de yer almaya devam edecek. İşte detaylar!

iPhone 14’ten Daha Premium Bir Model Olabilir

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın Eylül ayından sonra tanıtımını gerçekleştireceği iPhone 15 ile ilgili gün geçtikçe yeni iddialar ve sızıntılar ortaya çıkıyor. Elde edilen en son habere göre yeni çıkması beklenen iPhone 15 ve iPhone 14 Pro arasında oldukça benzer noktalar bulunuyor. Bu konuda ortaya çıkan bilgilerden bir tanesi  kamera sistemi ve tasarımı hakkında. Buna göre iPhone 15, iPhone 14 Pro’daki 48 MP ana kamera ve Dynamic Island özelliklerine sahip olacak. Bunun yanı sıra iPhone 14 Pro’daki mat arka yüzey iPhone 15’te de olması beklenen bir durum. Eğer bu iddialar gerçek olursa tasarım olarak incelendiğinde iPhone 15, tasarım olarak iPhone 14’ten çok daha premium bir model olarak karşımıza çıkabilir. Bu sızıntının kaynağı ise iPhone 14’e sarı renk seçeneği geleceğini ilk kez ortaya çıkaran kişi.

Turkuaz ve Koyu Kırmızı Seçenekler Gelebilir

iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modellerinde bulunan parlak arka yüzey, Pro modellerde ise yerini mat bir arka yüzeye bırakmış durumda. Elde edilen bilgilere göre Apple, önemli bir adım atarak Pro modellerde titanyum çerçeve kullanımına geçebilir. Ancak bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini eylül ayında görmüş olacağız. Diğer yandan Apple, iPhone 15’in birkaç yeni renk seçeneğine daha sahip olacağı tahmin ediliyor. Sızıntının kaynağına göre bu renklerden bir tanesi koyu kırmızı olacak. Fakat koyu kırmızı yalnızca Pro modellerde yer alacak. Normal modellerde ise koyu kırmızı değil RED seçeneği ile sunulacak. Son olarak iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ta turkuaz seçeneği de beklenen yeni renkler arasında.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz