Okuma Süresi
1 dakika

Google Translate, kullanıcıların yeni bir dil öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla uygulamaya ‘FlashCards’ isimli bir özellik ekleyecek. Eklenecek yeni özellikle kullanıcılar ayrıca gerçek zamanlı iletişim kurabilecek.

Yeni bir dil öğrenmek ya da dilini bilmediğiniz bir yere tatile gitmek göz korkutucu olabilir. Ancak gelişen dijital çağ sayesinde insanlarla iletişim kurmak ve yeni bir dil öğrenmek oldukça kolay. Google Translate’e eklenecek yeni özellikle birlikte hem yeni bir dil öğrenmek hem de bilinmeyen bir dilde iletişim kurmak kullanıcılar için çocuk oyuncağı olacak.

Google Translate hali hazırda sesli veya yazılı olarak istediğiniz konuşmayı istediğiniz dile çevirebiliyor. Ancak uygulamanın geliştiricileri FlashCards isimli özelliği geliştirerek insanların uygulamayı yeni bir dil öğrenebilme amacıyla da kullanmalarını amaçlıyor. Kullanıcılar, uygulamaya kullanılan ifadeleri ekleyerek yabancı bir dilde kelime öbeklerinin nasıl telaffuz edileceğini de öğrenebilecek.

Platforma eklenecek yeni özellik, kaydedilmiş cümleleri kartlar biçiminde görüntülemeye ve değişik biçimlerde alıştırma yapabilmeye yarayacak. Dil öğrenme uygulamalarında hali hazırda bulunan bu özelliğin Google Translate’e eklenecek olması birçok uygulama için sıkıntılı bir durum yaratabilir.

Google Translate’e eklenmesi beklenen FlashCards özelliğinin ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor.