Okuma Süresi
1 dakika

YouTube TV’nin masaüstüne yeni eklenecek özellikle birlikte kullanıcılar artık yayınlanacak bir haftalık programları görebilecek. Kullanıcıların izlediği ve beğendiği içeriklerin benzerlerini öneren YouTube, kullanıcılardan gelen geri dönüşleri göz önüne alarak bu özelliği platforma ekleyecek.

Kullanıcılardan gelen bildirimleri dinleyip uyguladıkları değişiklik için platformun ‘yeni bir görünüme’ sahip olduğunu belirten YouTube’un yeni özelliği ‘Guide’ ismiyle anılıyor.

Tatil ve eğlence zamanı planlamalarında kullanıcılara daha fazla deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirdiklerini söyleyen YouTube resmi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla yeni özelliği ‘heyecan verici haber’ olarak nitelendirdi.

Bir haftalık yayınların programlarına ulaşabilmeye yarayan ‘Guide’ bölümüne erişmek için kullanıcılar masaüstünde bulunan ‘Canlı’ sekmesine tıklayıp ekranı yana kaydırmaları yeterli. Bu işlemle birlikte kullanıcılar ana sayfalarında göremedikleri içerikleri görebilecek ve bekledikleri programın ne zaman yayınlanacağından haberleri olabilecek.

Platforma eklenmesi beklenen yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şu an için bilinmiyor.