Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika
ABD’li teknoloji devi Google’ın yakın bir tarihte tanıtıma çıkartacağı Pixel 8 Pro’nun merak edilen görüntüleri ortaya çıktı. Telefonun tasarımına genel olarak bakıldığında kamera kısmında önemli farklılıklar göze çarptı. 
Google’ın bu yıl kullanıcılarla buluşturmayı planladığı Pixel serisi, Pixel 8 ve Pixel Pro’dan oluşuyor. Telefonların henüz tanıtımları yapılmamış olsa da, her iki modelle ilgili de çokça söylenti ortaya çıktı. Ve tüm bu söylentileri topladığımızda Pixel serisinin oldukça iddialı özelliklere sahip olacağını söyleyebiliriz. Bugünse Pixel 8 Pro’nun tasarımına ilişkin bazı görüntüler elde edildi. İşte detaylar!

Amiral Gemisi Geliyor

ABD’li teknoloji devi Google’ın Pixel 8 serisi olarak adlandırdığı yeni amiral gemisi telefonları bu yıl kullanıcılarla buluşmak için hazırlanıyor. Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’dan oluşacağı beklenen Pixel serisi, özellikleri ve tasarımı ile oldukça iddialı bir çıkış yapacak gibi görünüyor. Önümüzdeki süreçte Google’ın tanıtıma çıkartacağı telefon ile ilgili bugün elde edilen görüntüler de tam olarak bunu gösteriyor. Pixel 8 Pro’nun tasarımına ilişkin ortaya çıkan görüntüler OnLeaks ve Smartpix tarafından paylaşıldı. Görüntüleri incelediğimiz zaman tasarımda öncelikle daha yuvarlak köşeler dikkat çekiyor. Yeniden tasarlanmış bir gövdeye sahip olan telefonun en çok dikkat çeken özelliklerinden birisi de arka kamera kısmına ait. Daha önce Pixel 7 Pro’da arka kameralar ayrı ayrı telefona yerleştirilmişti. Ancak Pixel 8 Pro’da kameraların tek bir oval alana yerleştirildiği görülüyor. Bunun yanı sıra Pixel 8 Pro’nun arkasında üçlü kamera kurulumu ile birlikte flaşın altında ayrıca bir tane daha sensör yer alıyor. Ancak bu sensörün ne olacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Kim bilir, belki de yeni bir teknolojiyle daha karşılaşıyoruz!

Tanıtım Mayıs’ta Olabilir!

Google’ın Pixel 8 Pro tasarımına dair görülen bir diğer detay da ekranla ilgili. Tasarımda ön tarafta delikli ekranla karşılaşabiliriz. Bunun yanı sıra Pixel 7 Pro’da daha kavisli bir ekran vardı. Oysa Pixel 8 Pro’da daha düz bir ekranla karşılaşabiliriz. Bu arada telefonda 6,52 inçlik ekran bulunuyor. Smartprix’in değğerlendirmesine göre, Pixel 8 Pro, Samsung’un 3nm teknolojisine dayanan Google Tensor G3işlemciyle gelebilir. Hatta kamera konusunda da önceki nesillere göre oldukça ciddi iyileştirmelerin yapılacağı da belirtiyor. Henüz Google tarafından Pixel 8 serisinin tanıtım tarihi resmi olarak açıklanmasa da, telefonun 10 Mayıs’ta gerçekleşecek olan I/O etkinliğinde tanıtabileceği de bekleniyor.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz