Okuma Süresi
1 dakika

Xiaomi, Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresinde (MWC 2024), özel bir etkinlikte Xiaomi 14 Serisini ve ekosistem ürünlerini tanıttı. Yeni nesil Leica optik özellikleri ve HyperOS işletim sistemi ile güçlendirilen bu serinin tanıtımı, Xiaomi’nin mobil görüntüleme alanında devrim yapma ve sektör standartlarını yeniden tanımlama misyonunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Xiaomi 14 Ultra, dikkat çekici tasarımı ve yenilikçi özellikleri ile öne çıkıyor. Aerodinamik düz arka tasarımı ve kendine özgü dairesel kamera modülü ile Xiaomi 14 Ultra, Siyah ve Beyaz olmak üzere iki klasik renkte sunuluyor. Cihaz, Xiaomi Guardian Structure etrafında şekillenen yüksek mukavemetli alüminyum çerçeve, Xiaomi nano teknoloji vegan deri ve Xiaomi Shield Glass ile donatılmış durumda.

Xiaomi 14 Ultra, 12 mm’den 120 mm’ye kadar uzanan kayda değer bir odak uzaklığı aralığına sahip dört kamera ile profesyonel bir fotoğrafçılık deneyimi sunuyor. ƒ/1.63-ƒ/4.0 kademesiz değişken diyafram açıklığı, çeşitli senaryolarda kusursuz pozlama ayarları sağlıyor. Ultra büyük entegre 1 inç LYT-900 görüntü sensörü, zorlu ortamlarda bile olağanüstü görüntü kalitesi vaat ediyor.

Xiaomi 14 Serisi, Snapdragon®️ 8 Gen 3 Mobil Platformu ile destekleniyor ve %32’lik etkileyici bir CPU performans artışı sunuyor. Xiaomi IceLoop soğutma sistemi, video kaydı, hesaplamalı fotoğrafçılık ve yoğun oyun oynama gibi zorlu senaryolarda benzersiz bir akıcılık seviyesi sergiliyor.

Xiaomi 14, kompakt yapı ve öncü görüntü teknolojilerini bir araya getirerek, günlük kullanım için ideal bir cihaz olarak tasarlandı. 6,36 inç CrystalRes AMOLED 1.5K çözünürlüğe sahip etkileyici bir ekranla gelen Xiaomi 14, her zamankinden daha fazla ayrıntı sunuyor.

Xiaomi 14 Serisi, Xiaomi’nin yedi yıllık özel geliştirme çalışmalarının bir sonucu olan son teknoloji Xiaomi HyperOS işletim sistemini içeriyor. Bu insan merkezli sistem, “İnsan X Araba X Ev” akıllı ekosistemi dahilinde kapsamlı yeniden yapılandırma, cihazlar arası akıllı bağlantı, proaktif zeka ve uçtan uca güvenlik sunuyor.

Xiaomi 14 Serisi, 12GB+512GB versiyonu için 49,999 TL tavsiye edilen son kullanıcı fiyatıyla 4 Mart itibariyle Türkiye’de satışa sunulacak. Xiaomi 14 ön satışa özel 400 TL indirim fırsatıyla mi.com/tr adresinde ön satışa sunuldu. Xiaomi 14 Ultra ise çok yakında Türkiye’deki kullanıcılarıyla buluşacak. Bu yenilikçi serinin tanıtımı, Xiaomi’nin teknolojik inovasyon ve olağanüstü kullanıcı deneyimine olan bağlılığını bir kez daha kanıtlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz