Lamborghini, Monaco’da düzenlenecek FIA Onaylı 2019 Gran Turismo Şampiyonası’nın Dünya Finalleri öncesinde yeni konsept otomobili Lamborghini Lambo V12 Vision Gran Turismo’yu tanıttı. 

Lamborghini tarafından Gran Turismo Sport’a özel tasarlanan Lambo V12 Vision, heyecan verici tasarımıyla dikkat çekiyor.  Y-stop lambasının bulunduğu büyük bir kanat, arka bölümü domine ederken, aracın tasarımına ilişkin tüm unsurlar aerodinamiği bünyesinde barındıran yüksek performanslı yüzeyler şeklinde tasarlandı.

Lambo V12 Vision GT’nin Sant’Agata Bolognese’deki Lamborghini Centro Stile tarafından yapılan tasarımında, tüm Lamborghini modellerinde olduğu gibi ikonik siluet durumundaki tek merkez hattı öne çıkıyor. Otomobilde, yolcu koltuğunun gerekli olmadığı bir yarış oyunu için tasarlanan tek kişilik bir oturma düzenine vurgu yapılıyor. Ana gövde çamurluklardan ayrı olarak yapılandırılmış ve yan pencerelerdeki altıgen esintili tema 1968 Lamborghini Marzal’dan esinlenerek tasarlandı. Lambo V12 Vision GT’nin hem ön hem de arka farlarında alışılageldik Lamborghini Y-imzası dikkat çekiyor.

Süper spor otomobil, Gran Turismo Sport’un Sony PlayStation 4 versiyonunun dijital ortamında ‘sürüş eğlencesine’ vurgu yapmak üzere 2020 baharından itibaren sanal olarak piyasaya sürülecek.

Automobili Lamborghini S.p.A. Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Stefano Domenicali konuyla ilgili şunları kaydetti: “Lamborghini çok genç bir marka ve bu yüzden, bugün en yeni sanal vizyonumuzu gerçek bir model şeklinde sunuyoruz. Bu otomobilin genç nesil yarış oyunu ve süper spor otomobil tutkunlarının keyif duyacağı oldukça fütüristik ve havalı bir tasarıma sahip olduğunu düşünüyoruz.”