Edinilen yeni bilgilere göre, Half-Life, VR oyunu şeklinde yeniden kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bir röportajdan alınan bilgilere göre, Half-Life: Alyx kısa süre sonra oyunseverlerin karşına çıkacak.

Half-Life serisinin son oyunu bundan 12 sene önce 2007’de piyasaya sürülmüştü. Oyunseverlerin ilgiyle ve heyecanla beklediği yeni oyun söylenenlere göre 19 Kasım’da şirket tarafından duyurulacak. 21. yıl dönümünü kutlayacak olan Half-Life’ın yeni oyununun sanal gerçeklik teknolojisiyle harmanlanacağı bekleniyor.

Ortaya çıkan yeni bir iddia ise, Valve’ın yeni oyunu Half-Life: Alyx’in Aralık ayında duyurulacağı ve Mart 2020’de yayınlanacağı yönünde.

Edinilen bilgilere göre Half-Life: Alyx, VR keşif oyunu olarak geliştirilmekte.  Ayrıca Valve, PC oyuncularının fare ve klavyeyle oynayabilecekleri nişancı türünde bir sürüm çıkarmayı planlamıyor. İsmi açıklanmayan ve sızıntıyı yaptığı bilinen bir çalışan ise Oyunun VR donanımı olmayan oyuncular için uygun olup olmayacağı sorusuna,  “Oyunun fare ve klavye ile oynayabileceğiniz bir versiyonunu sunmak isteriz ama dediğimiz gibi çalışmaya, VR keşfi olarak başladık” cevabını verdi.

Edinilen bilgiler şimdilik sadece sızıntıdan ibaret ve şirketin bu konuyla alakalı yapmış olduğu herhangi bir açıklama bulunmamakta. Ancak yine de iddialara göre oyunseverler kısa süre sonra yeni bir Half-Life oyununa kavuşabilir.